Długi weekend: Na drogach naszego regionu doszło już do 16 wypadków. Dzisiaj powroty

Wieczorem policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach naszego regionu. To w związku z powrotami z długiego weekendu. Nad bezpieczeństwem kierowców czuwa znacznie więcej funkcjonariuszy niż zwykle.

Słoneczna pogoda, jaka występuje w całym regionie sprawia, że wiele osób które wyjechały na długi weekend będzie się starało maksymalnie wykorzystać dzisiejszy dzień na odpoczynek, zaś podróż powrotną przełożyć na godziny popołudniowo – wieczorne. To oznacza, że na drogach będzie wzmożony ruch. Policjanci z całego regionu prowadzą działania związane z przedłużonym weekendem co sprawia, że możemy spodziewać się znacznie więcej patroli policji niż zwykle.

Kierowcy muszą liczyć się również ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Aby na drogach było bezpiecznie, funkcjonariusze będą szczególnie zwracali uwagę na stosowanie się przez kierowców do ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Jak zapowiadają policjanci, wobec kierowców, którzy swoim stylem jazdy będą zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu drogowego, nie będzie żadnej taryfy ulgowej. Tak samo wobec tych, którzy wsiądą za kierownicę po spożyciu alkoholu.

– Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy – apeluje st.sierż. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Od środy na drogach naszego województwa doszło do 16 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 16 odniosło obrażenia. Policjanci odnotowali także 204 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 64 nietrzeźwych kierujących.

(fot. lublin112)
2017-06-18 15:11:43

Zobacz również

3 komentarze

 1. Tylko jedna osoba się „przekręciła?
  Dla grabarzy to niezbyt miła prognoza, czas przekwalifikować.

 2. antykościelny katolik

  ciekawe ile rozleci się BMWozów a ile Ałdii , wyklepią i dalej będą cieszyć niedorozwojów

 3. Antykoscielny a ty niedorozwoju pewnie bilet miesięczny masz i to na jedną linie bo taniej hahaha

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika