Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dla nich sezon turystyczny skończył się przedwcześnie. Przedsiębiorcy mają otrzymać rekompensaty

Zlokalizowane w przygranicznych miejscowościach liczne gospodarstwa agroturystyczne, siedliska czy też firmy organizujące spływy kajakowe musiały zakończyć sezon i przestać przyjmować turystów. Ich właściciele mają otrzymać za to rekompensaty.

Po wprowadzeniu w województwach lubelskim i podlaskim stanu wyjątkowego, na terenach nim objętych mogą przebywać głównie mieszkające tam osoby. To oznacza problem dla przedsiębiorców, których działalność skierowana jest głównie do turystów. Pomimo tego, że ograniczenia obowiązują w pasie wzdłuż granicy o szerokości średnio 3 km, to tego typu obiektów tam nie brakuje. Wszystko dlatego, że nadbużańskie tereny od dawna cieszą się sporą popularnością wśród turystów.

Znajdują się tam m.in. liczne gospodarstwa agroturystyczne, siedliska, firmy organizujące spływy kajakowe itp. Ich właściciele nie ukrywają, że choć wakacje się już zakończyły, to jednak nie oznacza to końca sezonu turystycznego. We wrześniu, jak też jesienią, tereny te są również chętnie odwiedzane przez turystów. Tymczasem wprowadzenie stanu wyjątkowego oznacza przedwczesne zakończenie sezonu.

Rząd zapewnia, że osoby prowadzące działalność gospodarczą na terenie objętym stanem wyjątkowym otrzymają rekompensatę za poniesione w wyniku tego straty. Przygotowane mają być już odpowiednie regulacje w tym zakresie. Padła też deklaracja, że zabezpieczone są również środki na ten cel. Szczegóły mają być znane w najbliższym czasie.

(fot. Zwiedzaj Lubelskie)

17 komentarzy

 1. Ciekawe jak wykażą straty jak w w większości działali na czarnucha.

 2. Znowu ktoś się nabierze pieniędzy za darmo. Kiedy skończy się to trwonienie i zadłużanie nas wszystkich. Ale co zrobić jak wiesniacy po kościele idą do wyborów….a miasto ma to gdzieś.

 3. Już to widzę jak pisiory dają im rekompensaty buhehehe, **** *** i ich wyborców!

 4. Artur spod lubelskiej wsi

  jak pisalem juz w wielu swoich komentarzach-Skarb Panstwa zgarnie grube miliardy za akcje smog ,czyste powietrze ,surowce jak wegiel,gaz,ropa poszly ostro w gore…i jest kasa na rozdawnictwo:)potrwa to jeszcze ze 3 lata,inflacja z kazdym rokiem bedzie coraz mniejsza-ta oficjalna az skonczy sie minimum aktywnosci Slonca i bedzie przejscie na maximum i wtedy nastapi zahamowanie inflacji.na 2026 oceniam ze bedzie tanie paliwo,jednak nie sadze,aby bylo tak tanie jak w maju 2020.zejdzie na 4,50 ale nie mniej,po czym do 2029 dojdzie na 7.takie to rozkminy.narysujcie sobie wykres sredniej rocznej temperatury w PL z ostatnich 20 lat i zachwajcie taki sam tor 20 lat do przodu. -aaa no chyba nie ma danych-sa jakies tajne.-taka simusoide i porownajcie z cena ropy na wykresie -kod CB.F.zobaczycie,co tu sie odwala…jakies covidy,upadek L.Brothers…kryzysy tuz przed minimum aktywnosci Slonca.przypadek?nie sadze.nastepne minimum 2030-33 moze do 34.o agendzie 2030 juz jakis czas slychac w internetach….laczcie kropki.pozdro

 5. Rozdawnictwo trwa w najlepsze wskutek czego inflacja szaleje.

 6. Ledwo ludzie straty zaczęli odrabiać to jełopy se stan wprowadziły bo z bandą łuchdzcófff se nie radzą.. Gdzie Błaszczak i jego zapewnienia że granice są bezpieczne. Gdzie WOT harcerzyki Maciara?

  • a ić pan w pis du

   zasieki i stan wyjątkowy na granicy a samolotami uchodźców zwożą…!
   Czego nie rozumiesz..?
   Ot gufno burza medialna… bo Łukaszenko atakuje uchodźcami…. aaaaaaaaaaaaaahhahahhahah
   A stan wyjątkowy i zakaz wejścia niezamieszkałym żeby media „niezależne” przekazywały całą prawdę i tylko prawdę…!

 7. Nkar , miastowy brudasie widzę że masz spore kompleksy , pewnie jeszcze ojciec z matką padały krowy boso po łąkach ale teraz to WIESNIAKI ….

 8. „taka simusoide” … i wszystko jasne…
  ja widzę przyszłość trochę inaczej: może uda ci się skończyć 8 klas i ew. korytarz… a potem pójdziesz do biznesowego kopania rowów i będziesz je kopał wedle wykresu średniej rocznej dzielonej przez przekątną… do 2029 dorobisz siępassata w TDIku i kredytu na mieszkanie które spłacisz gdzieś tak ok 2040…i tu juz dalej mam problem bo na kulę szklaną mucha nas**ła i niewyraźnie widzę…

 9. Zazdrość pazerność chamstwo co za ludzie .

Z kraju