Dęblin nie składa broni w walce z Radomiem o Air Show 2015

Na jesieni rozstrzygnie się jakie miasto będzie gospodarzem Air Show w 2015 roku. Sprawa organizacji imprezy nie jest jeszcze przesądzona a władze Dęblina robią wszystko aby to właśnie do tego miasta ściągnąć fanów awiacji.

Już teraz wiadomo, że trudno będzie odebrać wieloletniemu organizatorowi imprezę, bo jak mówi prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak – Nie ma lepszego miejsca na Air Show niż Radom. Już nie raz Radom pokazał, że potrafi organizować imprezę na światowym poziomie a dodatkowym plusem przemawiającym za tym właśnie miastem jest głównie doświadczenie i ilość miejsca dla tysięcy osób przyjeżdżających na pokazy.

Poza tym wieloletnia współpraca wojskowych z osobami cywilnymi przemawiają nadal za tym aby impreza pozostała w Radomiu. Organizator musi sobie zdawać sprawę, że należy zapewnić odpowiedni dojazd i parkingi dla ponad 100 tysięcy odwiedzających imprezę. W roku 2013 na pokazy przybyło ponad 200 tys. osób. Dodatkową kwestią jest dostatecznie duże zaplecze hotelowe.

Dęblin jednak nie składa broni i włodarze miasta, z lotniczymi tradycjami, walczą o organizację Air Show 2015.

Lokalne serwisy prześcigają się w doniesieniach o tym ile szans ma Dęblin na organizację Air Show. Przedostatni raz pokazy w Dęblinie odbyły się 20 lat temu w 1995 roku, ostatni zaś w 1998 r. Byłaby to wspaniała niespodzianka od decydentów, jeżeli przyznaliby Dęblinowi Air Show równo po 20 latach od pierwszej imprezy. Na organizację pokazów składa się jednak kilka czynników oraz podmiotów.

Nieoficjalnie mówi się, że impreza odbędzie się w Dęblinie 22-23 sierpnia 2015 roku.

Zażarta dyskusja trwa również na forach miłośników awiacji. Jedni mówią, że air Show będzie w Radomiu inni mają „wiedzę”, że to już przesądzone, iż w Dęblinie. Kto ma rację?

Na decyzję o wyborze miasta należy czekać do jesieni tego roku.

Radom ma doświadczenie w organizacji Air Show, już dziewięć razy gościł pilotów z całego świata. Radomscy radni powołują się na Marszałek Sejmu Ewę Kopacz, która ma mobilizować posłów ziemi radomskiej a ci z kolei mają lobbować na rzecz imprezy w Radomiu.

Z Radomiem o organizację Air Show walczyły już Wrocław, Łask, Poznań a teraz w szranki staje Dęblin, który na chwilę obecną nie składa broni i wierzy w to, że impreza zawita do miasta z lotniczymi tradycjami.

Marek Basaj, sekretarz Dęblina twierdzi, że miasto jest w stanie sprostać wyzwaniu organizacyjnemu. Ostateczne słowo należy do Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, jednak już teraz wiadomo, że bój o organizację imprezy zostanie stoczony pomiędzy Radomiem a Dęblinem.

Trzymamy kciuki za Air Show 2015 w Dęblinie.

2014-08-04 18:30:52
(fot. Radek Kuczyński dla lublin112.pl)

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin