Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dane osobowe w śmieciach. Sprawę bada policja

W miniony wtorek strażnicy miejscy z Lublina otrzymali zgłoszenie o dużej ilości śmieci w rejonie ul. Nadrzecznej. W workach znajdowały się dokumenty zawierające dane osobowe.

We wtorek około godziny 20:30 strażnicy miejscy z Lublina otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ul. Nadrzecznej znajduje się znaczna ilość wysypanych śmieci.

Na miejscu okazało się, że leżały tam porozrywane worki z zawartością ubrań oraz dokumentów zawierających dane osobowe. Strażnicy sporządzili stosowną dokumentację, a następnie przekazali zabezpieczone dokumenty z danymi osobowymi policjantom.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi III Komisariat Policji w Lublinie. Trwa ustalanie w jakich okoliczności odpady znalazły się w tym miejscu oraz do kogo należą.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

6 komentarzy

  1. Getin Bank ciągle przysyła mi korespondencję Osoby o innym Imieniu i nazwisku. Zgłosiłem że nikt taki tu nie mieszka, a oni przysłali mi odpowiedź że będą tak wysyłać bo taki mają adres, i że to ja odpowiadam za tą korespondencję od momentu jak się znajdzie w mojej skrzynce pocztowej. Tak chroni się w tym banku dane osobowe swoich klientów.

    • Nową kartę kredytową/debetową należącą do tej osoby też przesyłają na Twój adres ?

    • Jest to naruszenie ochrony danych osobowych, które śmiało możesz (i powinieneś!) zgłosić do Urzędu Ochrony Danych Osobowych. To bank, jako administrator danych, jest odpowiedzialny za ich prawidłowe przetwarzanie i zabezpieczanie. A opisana sytuacja jest nieuprawnionym ujawnieniem danych ze strony banku. I nie daj sobie wmówić o niskiej szkodliwości czynu, bowiem zawartość danych finansowych w połączeniu z danymi osobowymi stanowi o wysokiej wadze tego naruszenia.

  2. Dostanie 500 zł mandatu??? wow

    • A co jeśli do nas pisma wysyła Urząd Skarbowy a na oficjalne pismo z naszej strony informujące o tym, że taka osoba tu nie mieszka i nigdy nie mieszkała dostaliśmy odpowiedź, że tylko osoba, która podała ten adres może go zmienić, do tego czasu dalej będą wysyłać nam cudzą korespondencję… Co najlepsze jest to oddział Urzędu Skarbowego, który zajmuje się windykacją.