Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dachował mazdą w rowie. Miał prawie 2 promile, ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

W sobotę w miejscowości Chrząchówek doszło do dachowania pojazdu osobowego. Kierujący nim mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu, co więcej posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

W minioną sobotę wieczorem w Chrząchówku w powiecie puławskim doszło do dachowania pojazdu osobowego. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca pojazdu może być nietrzeźwy.

Policjanci ustalili na miejscu, że 62-latek kierujący mazdą, jadąc w stronę wsi Pulki, na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, omal nie doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka fiatem, po czym zjechał do rowu i dachował.

Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Mieszkaniec gminy Końskowola miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. 62-latek nie odniósł obrażeń.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że 62-latek nie tylko nie ma prawa jazdy, ale ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, przy uwzględnieniu wcześniejszego skazania za to samo przestępstwo, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl)

9 komentarzy

 1. to może buraczany zgłosi projekt walki z patologią drogową zamiast pajacować na wiecach

 2. A tu znowu biedny Polski rolnik.

 3. Wójt gminy krowiawola

  sześćdziesięcio dwuletni ***

 4. dostanie kolejny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów tym razem podwójny to już na pewno nie siądzie za kółko

 5. powinno byc ze majac zakaz sadowy prowadzenia samochodow ma zakaz kupna samochodu , a jesli ktos uczynny wezmie rejestracje na siebie to powinien odpowiadac na rowni z pijakiem za wypadek/

 6. Przynajmniej połowa z orzeczonym czasowym lub stałym zakazem i tak jezdzi , tylko robią to nieco ostrożniej , aby policji nie drażnić

  • Cichobiorek cichodajek

   Masz rację, wystarczy jako tako poprawnie jeździć…
   Ja na ten przykład nie byłem kontrolowany już ponad 5 lat

 7. Studętkom jezdem i tak se myślem...

  Niedługo w Polsce z dożywotnimi zakazami prowadzenia czegokolwiek będzie jak w bratnich Stanach Zjednoczonych z wielokrotną kara śmierci… ktoś ma np. trzykrotną karę śmierci, albo pięciokrotną karę dożywocia i na spoko se siedzi już np. 35 lat.

  • Z kolei w innych krajach, skoro jeździł z dożywotnim zakazem, mogliby mu pomóc zakończyć żywot.

Wiadomości z info112