Czy na rondzie przy Makro będzie bezpieczniej? Pojawiło się nowe oznakowanie (zdjęcia)

W rejonie ronda im. Kasprzaka w Lublinie pojawiło się nowe oznakowanie. Czy teraz będzie bezpieczniej? Czas pokaże.

Kierowcy jadący dzisiaj rano w rejonie skrzyżowania ul. Krańcowej z al. Witosa i ul. Chemiczną mogli zobaczyć nowe oznakowanie poziome. Z każdej strony, przed wjazdem na rondo zostały namalowane poprzeczne czerwone pasy.

Tam gdzie stoją znaki STOP, na pasach ruchu pojawiły się białe napisy na nawierzchni STOP. Czy takie rozwiązanie ograniczy ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu? Czas pokaże, jedno jest pewne, każde działanie prowadzące do ograniczenia wypadków na rondzie przy Makro jest potrzebne. Nie tak dawno, w celu poprawy bezpieczeństwa, pojawiły się lustra drogowe.

Z analizy zdarzeń drogowych opisywanych na naszej stronie wynika, że większość kolizji i wypadków powodowana jest przez kierowców ignorujących znaki, głównie znak STOP. Należy mieć nadzieję, że nowe oznakowanie wpłynie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych w tym miejscu.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

32 komentarze

 1. Szkoda farby

 2. Daję temu rozwiązaniu dwa dni do pierwszego „crash testu” ?
  Człowiekowi wystarczy znak, bydlęciu trzeba płot postawić, albo przynajmniej radiowóz. W obecności radiowozu zadziwiająco wysoki odsetek rodaków przypomina sobie o przepisach.

  • Odrazu będzie dzwoń bo będą wycieczki aby oglądać te cuda 😉

  • Ja obstawiam że to już dzisiaj 😛

   • Kuba bez głupiego uśmiechu na piwie

    Też tak stawiam. W nocy jeszcze te stopy i paski zauważą, ale w godzinach szczytu jak będą stali w korku na wiazd, samochody przed zasłonią.
    Szczerze mówiąc, to tą kasę na lustra, farbę, znaki i inne cuda na kiju, mogli by już w te światła zainwestować i pewnie na tym sie skończy, ale zanim to nastąpi, to pewnie trochę minie, jeszcze kilka pomyslów będą mogli przetestować.

 3. Żadne oznakowania nie zastąpią zdrowego rozsądku. Żadne! Bardzo często przejeżdżam przez to rondo i szczerze mówiąc nie widzę na nim nic skomplikowanego, czy niebezpiecznego. Wystarczy znać PODSTAWOWE zasady ruchu drogowego żeby bezpiecznie przez nie przejechać.

 4. Ciekawe czy linie bezwzględnego zatrzymania też poprawili? Powinny być b.szerokie!

 5. Ostatnio miałem przyjemność jechać drogą od Międzyrzeca Podlaskiego w stronę Parczewa. Biały dzień pogoda dobra, dojeżdźając do dk 63 zdziwił mnie migający diodowy znak stop. Nie dało się go niezauwazyć z odległości pół kilometra…. Może tutaj takowe zastosować?

 6. Nie będzie żadnej poprawy, światła też by nie pomogły no chyba , że ze szlabanami jak na kolei ale nie z plastiku takie solidne rury stalowe.

 7. A może ogłosimy konkurs na 1szego dzwona..??..

  • dobry pomysł i baloniki z nagrodą w postaci pucharu „pierwszy dzwon po zmianach”

 8. Ekspert-jasnowidz (…) już się wypowiedział :))).

 9. Konieczność zatrzymywania się na STOPie to kolejny nieżyciowy przepis, jak z resztą większość w PoRD, które mają za zadanie tylko utrudniać życie kierowcom i uczynić z nich dojne krowy.

  • A jasne, że tak!
   Po damski ..uj tam ten Stop jest?
   Po damski ..uj 3/4 innych znaków Stop w tym mieście?

   Widoczność doskonała, rondo szerokie, wystarczyłby A-7 na wjeździe i gitara. Jak napisałem powyżej: człowiekowi wystarczy znak, bydlęciu trzeba płot postawić. Zdecydowanie za dużo znaków stawia się w tym kraju zupełnie niepotrzebnie. Zamiast wychowywać (względnie eliminować z ruchu) bydlęta dąży się do tego, żeby ostrożny i patrzący na znaki kierowca dostawał oczopląsu w nieznanym sobie terenie.
   Policz sobie na Google maps ile znaków masz tam od zjazdu z Witosa do wjazdu na rondo.
   Nie chce się tobie?
   To zrobię to za ciebie:
   Na start B-36 i D-3 – 2
   Kilka metrów dalej B-13a z tabliczką – kolejne 2
   Niecałe sto metrów dalej – dwa F-10 – +2
   Kolejna latarnia – A-32 – +1
   Kolejna – po dwa A-7 i D-2 – +4
   Kolejna – znów dwa A-7, tym razem z dwoma C-12 – +4
   Kolejna – dwa B-20 i dwa D-6 – +4.
   Od zjazdu z Witosa mijamy więc: 2+2+2+1+4+4+4 czyli DZIEWIĘTNAŚCIE różnych znaków!

   • Reasumując, dodatkowe oznaczenia i tak nic nie dadzą. Ktoś, kto ma w d…e PRD jeździ jak chce i tak będzie miał w głębokim poważaniu.

    Czy na skrzyżowaniu Diamentowej i Wrotkowskiej coś się poprawiło jak namalowali pasy i dodali znaki? G…o to dało, skoro zawsze trafia się jakaś oferma czy ignorant, który traktuje to jak rondo. Uspokoiło się dopiero w momencie rozpoczęcia tam remontu.

    Tutaj dalej będzie tak samo. Na takich nie ma skutecznego rozwiązania i tyle. Kwestia czasu, jak już wyżej zasugerowano …

  • W niektorych przypadkach STOP jest uzasadniony, zwlaszcza jesli takie cieleta siadaja za kierownice, ale i sa takie miejsca gdzie stoi on dla samej zasady, np przejazdy kolejowe gdzie torowisko widac od jednej strony az po horyzont do drugiej tak samo, strasznie irytuje mnie jak w takim przypadku niektórzy ostentacyjnie stają w miejscu pomimo że nic nie jedzie i powodują zakorkowanie jezdni, zwłaszcza jeśli jadę ciężarówką za takim. Rozsądek powinien stać ponad przepisami

 10. Redakcja takim artykułami strzela sobie w stopę. Bez kolizji na tym skrzyżowaniu ten portal będzie pisał jedynie o zawodach piłki błotnej.

 11. Jak dla mnie super!
  BTw po co postawili tam wcześniej jakieś lustro?

 12. Nie będzie bezpieczniej bo bezpieczeństwo zależy od tego czy kierowcy mają wyobraźnię. Poza tym dla wielu kierowców znak STOP nie jest powodem do zatrzymania. Przekonałem się o tym w niedziele na zjeździe na Tatary…

 13. Automat strzelający na każdym STOPie byłby lepszym rozwiązaniem i skutecznym

 14. Na wjeździe od strony znaków STOP powinno stać działko typu Phalanx, aktywowane w momencie nie zatrzymania się przed wjazdem na rondo.

 15. Bezpieczeństwo w tym miejscu poprawiłby z pewnością specjalny zapis w PoRD: Niezatrzymanie się na znaku STOP ba rondzie przy Makro w Lublinie skutkuje natychmiastowym i dożywotnim odebraniem prawa jazdy i 10 latami bezwzględnego więzienia.
  Pozdrawiam

 16. mieszkam obok nic nie zmieni tego ronda póki swiateł nie będzie a przy ruszaniu ze znaku stop jest asfalt tak wyślizgany że czasem nie idzie ruszyć

 17. 19 marzec – parę dni od NOWEGO LEPSZEGO OZNAKOWANIA MAKRO – DZWON!!!!!:-) NA PSEUDO KIEROWCÓW MAJACYCH PROBLEMY Z JAZDEM PO KÓŁKU nie ma rady. Ilość znaków malowanie czerwonych pasów nic nie da. Na głupotę nie ma rady i choćby tam postawili policjanta na 24 godz kierującego ruchem znajdzie sie MAGIK czyt. Idiotą który go nie zauważy….

 18. Codziennie tamtędy jeżdżę i jakoś nie mam problemu, nigdy nie spowodowałem kolozji oraz nie uczestniczyłem w takowej. Wiele godzin spędziłem za kierownicą (praca w serwisie cała Polska ) i nie da się ukryc, że 1/2 albo nawet 3/4 kierowców zdało prawo jazdy za jajka. Nie umieją zachować odpowiedniej bezpiecznej odległości (jedzie taki w korku przyspiesza, hamuje) . Ludzie a o kulturze nie wspomnę.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7963zł 1.01%
  • GBP 4.8759zł -0.11%
  • EUR 4.48zł 0.51%
  • CHF 4.156zł 0.44%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki
  II Terenowa Akcja Poboru Krwi w Chmielu
  Festiwal Wszystkich Mieszkańców na Bronowicach. Dzielnica zamieni się w przestrzeń kultury i sztuki