Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Czy na rondzie przy Makro będzie bezpieczniej? Pojawiło się nowe oznakowanie (zdjęcia)

W rejonie ronda im. Kasprzaka w Lublinie pojawiło się nowe oznakowanie. Czy teraz będzie bezpieczniej? Czas pokaże.

Kierowcy jadący dzisiaj rano w rejonie skrzyżowania ul. Krańcowej z al. Witosa i ul. Chemiczną mogli zobaczyć nowe oznakowanie poziome. Z każdej strony, przed wjazdem na rondo zostały namalowane poprzeczne czerwone pasy.

Tam gdzie stoją znaki STOP, na pasach ruchu pojawiły się białe napisy na nawierzchni STOP. Czy takie rozwiązanie ograniczy ilość zdarzeń drogowych w tym miejscu? Czas pokaże, jedno jest pewne, każde działanie prowadzące do ograniczenia wypadków na rondzie przy Makro jest potrzebne. Nie tak dawno, w celu poprawy bezpieczeństwa, pojawiły się lustra drogowe.

Z analizy zdarzeń drogowych opisywanych na naszej stronie wynika, że większość kolizji i wypadków powodowana jest przez kierowców ignorujących znaki, głównie znak STOP. Należy mieć nadzieję, że nowe oznakowanie wpłynie na zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych w tym miejscu.

Czy na rondzie przy Makro będzie bezpieczniej? Pojawiło się nowe oznakowanie (zdjęcia)

Czy na rondzie przy Makro będzie bezpieczniej? Pojawiło się nowe oznakowanie (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

32 komentarze

 1. Jak dla mnie super!
  BTw po co postawili tam wcześniej jakieś lustro?

 2. Nie będzie bezpieczniej bo bezpieczeństwo zależy od tego czy kierowcy mają wyobraźnię. Poza tym dla wielu kierowców znak STOP nie jest powodem do zatrzymania. Przekonałem się o tym w niedziele na zjeździe na Tatary…

 3. Automat strzelający na każdym STOPie byłby lepszym rozwiązaniem i skutecznym

 4. Na wjeździe od strony znaków STOP powinno stać działko typu Phalanx, aktywowane w momencie nie zatrzymania się przed wjazdem na rondo.

 5. Bezpieczeństwo w tym miejscu poprawiłby z pewnością specjalny zapis w PoRD: Niezatrzymanie się na znaku STOP ba rondzie przy Makro w Lublinie skutkuje natychmiastowym i dożywotnim odebraniem prawa jazdy i 10 latami bezwzględnego więzienia.
  Pozdrawiam

 6. mieszkam obok nic nie zmieni tego ronda póki swiateł nie będzie a przy ruszaniu ze znaku stop jest asfalt tak wyślizgany że czasem nie idzie ruszyć

 7. 19 marzec – parę dni od NOWEGO LEPSZEGO OZNAKOWANIA MAKRO – DZWON!!!!!:-) NA PSEUDO KIEROWCÓW MAJACYCH PROBLEMY Z JAZDEM PO KÓŁKU nie ma rady. Ilość znaków malowanie czerwonych pasów nic nie da. Na głupotę nie ma rady i choćby tam postawili policjanta na 24 godz kierującego ruchem znajdzie sie MAGIK czyt. Idiotą który go nie zauważy….

 8. Codziennie tamtędy jeżdżę i jakoś nie mam problemu, nigdy nie spowodowałem kolozji oraz nie uczestniczyłem w takowej. Wiele godzin spędziłem za kierownicą (praca w serwisie cała Polska ) i nie da się ukryc, że 1/2 albo nawet 3/4 kierowców zdało prawo jazdy za jajka. Nie umieją zachować odpowiedniej bezpiecznej odległości (jedzie taki w korku przyspiesza, hamuje) . Ludzie a o kulturze nie wspomnę.

Wiadomości z info112