Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bakterie grupy coli w wodociągu w Poniatowej

Urząd Miasta Poniatowa wydał komunikat o stanie wody w wodociągu miejskim. Jak się okazuje po badaniach sanitarnych, w wodzie stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Urząd Miasta Poniatowa wydał komunikat w sprawie warunkowej przydatności wody do spożycia z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę misato Poniatowa oraz gminę.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu Lubelskim informuje, że w badaniach jakości wody, z wodociągu zbiorowego zaopatrzenia w wodę Poniatowa gmina Poniatowa, zaopatrującego miasto Poniatowa i miejscowość Henin, w dniu 16 marca 2019 r. stwierdzono obecność bakterii grupy coli.

Woda nadaje się do spożycia po przegotowaniu. Przegotowania wymaga woda używana do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia naczyń, mycia zębów, kąpieli noworodków i niemowląt. Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu. Z uwagi na uzdatnianie wody w procesie dezynfekcji podchlorynem sodu, zmianie może ulec smak i zapach wody, poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

(fot. pixabay.com)

6 komentarzy

  1. Parę dni w oparach chloru i będzie git. Poczujcie Słoneczny Wrotków.

  2. Jasio Down z zerówki

    A kto wam bidule nasr…ł w te rury ?!

  3. Zawsze cola, nigdy pepsi. Przypadek? Nie sądzę.

  4. Kto za to beknie

  5. Bakterie coca coli?

  6. Jak w gminie Poniatowa mieszkańcy zostali o tym fakcie poinformowani??? Jak moje dziecko się rozchoruje to macie sranie.