690 680 960

Czwartkowa akcja policji: Zatrzymano 25 pijanych kierowców

W czwartek lubelska policja przeprowadziła akcję pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Głównym jej celem było wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po pijanemu czy też pod wpływem narkotyków.

W czwartek od rana na drogi naszego regionu wyjechało wielokrotnie więcej patroli Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze prowadzili wzmożone kontrole kierowców, koncentrując się głównie na sprawdzaniu ich trzeźwości oraz czy nie prowadzą pojazdów pod wpływem środków odurzających działających podobnie do alkoholu. Kontrole prowadzono w wielu miejscach, nie tylko w mieście lecz także w małych miejscowościach. Funkcjonariusze pracowali także w nieoznakowanych radiowozach czy też na motocyklach. Wszystko to sprawiło, że sprawdzono trzeźwość setek kierowców. Nie zabrakło takich, którzy wsiedli za kierownicę pod znacznym wpływem alkoholu.

Aż trzech kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po pijanemu wpadło praktycznie w jednym miejscu. Policjanci na motocyklach patrolując teren w okolicach miejscowości Szczuczki i Łubki w gminie Wojciechów zatrzymali do kontroli audi, od którego kierowcy od razu czuć było silną woń alkoholu. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń, miał on około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Później wpadł także kierowca ciągnika rolniczego a także motorowerzysta, który na widok patrolu wpadł w taki stres, że zatrzymując się uderzył w drzewo.Nie brakowało także kierowców prowadzących pojazdy bez uprawnień.

Jednocześnie kontrolowano inne elementy wpływające na bezpieczeństwo ruchu drogowego, czyli stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów bezpieczeństwa czy też sposób przewożenia dzieci. Akcja prowadzona była do późnych godzin wieczornych. Przez cały dzień zatrzymano w naszym regionie 25 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. Wszyscy stracili swoje uprawnienia a niebawem odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.(fot. lublin112)
2015-05-09 15:28:29

10 komentarzy

 1. No I dobrze, jak najczęściej takie akcje.

  • Brawo brawo !!!
   Teraz jeszcze powtórzyć taką akcję w piątkowe i sobotnie wieczory.

 2. Wiklinowy nocnik

  typowe wieśniaki w 15 letnich audi i wieśwagenach

 3. Anna Maria Jełopek

  Takie akcje są pożądane jak najczęściej bo fieje są przyzwyczajeni do tego, że miejscowy policjant „gie” im zrobi jako członkom kółek wzajemnej adoracji

 4. Tam co drugi bez lejców lub po.. %

 5. wiejski spokoj

  do ciebie wiklinowy nocnik,chcialbys byc wiesniakiem miec posesje dom,a tak gnije ci łeb w bloku heh

  • Już chyba zgnił… Przecież w „mieście” nie ma ani jednego Audi lub VW wyprodukowanego przed 2010 rokiem…

   • Lublin nazywasz miastem? Czy to aby nie przesada? Połowa to z dysa a druga z panieńszczyzny. Nawet prezydenta macie ze Szczekarzewa

    • Panna Apostazja

     Lublin jest miastem z ludnością napływową. Rdzeni lublinianie z tzw. dziada pradziada to znikomy odsetek naszego społecznego zlepka.
     Wystarczy poobserwować weekendowy ruch – w piątki do „naszych”, a w niedziele, od „naszych”.

 6. moja rodzina np.mieszkała przed wojną na starym mieście a obecnie mieszkam na wsi a więć róznie z tym bywa

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…