690 680 960

Cudze chwalicie, swego nie znacie, czyli dlaczego nie warto wyjeżdżać z Lublina podczas wakacji

Warsztaty Kultury już teraz zachęcają do skorzystania z wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych i festiwali, które odbędą się w Lublinie. Miasto przygotowuje się do sezonu letniego, czyli czterech flagowych wydarzeń – Nocy Kultury, Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Carnavalu Sztukmistrzów i Jarmarku Jagiellońskiego.

Muzyczny festiwal ze światowymi gwiazdami całkowicie za darmo? Spektakle w bramach, wystawy w podwórkach i koncerty na ścianach budynków? Linoskoczkowie spacerujący ponad głowami przechodniów zabytkowych uliczek? To nie Rzym ani Lizbona. Takie rzeczy tylko w Lublinie. Już teraz miasto pracuje nad wakacyjnymi wydarzeniami, dla których warto pozostać na wakacje w Lublinie.

Noc Kultury

W dniach 4-5 czerwca w Lublinie odbędzie się Noc Kultury. Festiwal, który nieustannie zaskakuje. Dzieją się wtedy rzeczy niezwykłe. Sztuka ożywia miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami teatralnymi, a uliczki Starego Miasta potrafią zaskoczyć nawet stałych bywalców. Noc Kultury inspiruje do odkrywania Lublina na nowo lub po raz pierwszy. Uczestnicy stają przed trudnym wyborem, do zobaczenia jest bowiem kilkaset atrakcji, a czas ograniczony.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival

Od 6 do 10 lipca będzie odbywał się festiwal umożliwiający obcowanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na styku gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć w sercu Lublina światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.

Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival

W dniach 28-31 lipca ulice miasta zamienią się w mini sceny dla występujących klaunów, akrobatów i mistrzów sztuki cyrkowej. Carnaval Sztukmistrzów to wydarzenie o charakterze artystycznym, ale i społecznym, poprzez żywioł wspólnej zabawy sprzyja nawiązywaniu relacji międzyludzkich i skłania do ekspresji, tak jak niegdyś Karnawał. Festiwal odwraca zastane porządki, bawi, szokuje i wzrusza. Urban Highline, nieodłączna część Carnavalu Sztukmistrzów, to największy na świecie i jedyny oficjalny festiwal poświęcony dziedzinie ekwilibrystyki, jaką jest chodzenie po taśmie – Slacklining.

Jarmark Jagielloński

W dniach 12-14 sierpnia będzie wyjątkowa okazja do spotkania w jednym miejscu kilkuset artystów, rzemieślników i wytwórców tradycyjnego rękodzieła z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. To właśnie wystawcy stanowią o wyjątkowości lubelskiego jarmarku. Organizatorzy, przy współpracy z etnologami, zapraszają twórców praktykujących rzemiosło od pokoleń i artystów, którzy inspirują się sztuką ludową, wykorzystują dawne techniki rzemieślnicze lub wzornictwo ludowe. Jarmark Jagielloński to czas, kiedy kultura tradycyjna prezentowana jest również poprzez muzykę, śpiew i taniec.

2016-03-03 20:44:12
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. kipcie sobie chyba 🙂

    • pseudoartystyczne psoty i dyspensa na alkohol w miejscu publicznym ot kultura…

  2. Trzeba przyznać, że z roku na rok imprez tego typu w Lbn jest co raz więcej, jest w czym wybierać. W dobrą stronę to wszystko idzie. Oby tak dalej! Życzę miłego piątku wszystkim 🙂

  3. dlaczego warto zostac boooo i tak cie nie stac za te zarobki wyjechac nad morze no moze jesli rodzice ci sie dorzuca

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)