690 680 960

Coraz bliżej do tegorocznego Orszaku Świętego Mikołaja. Będzie sporo atrakcji

Blisko dwa tygodnie pozostały do tegorocznej edycji Orszaku św. Mikołaja. Trwają intensywne przygotowania a organizatorzy zapowiadają m.in. prezenty, gorący poczęstunek czy też wspólne ognisko.

W niedzielę 9 grudnia, już po raz piąty odbędzie się w Lublinie Orszak św. Mikołaja. Jednak wydarzenie to nie tylko pochód ulicami miasta, lecz również wiele imprez towarzyszących. Wśród głównych atrakcji zaplanowano pierwsze w historii świata bicie rekordu ilości dzieci przebranych za prawdziwego św. Mikołaja. W ten sposób organizatorzy zamierzają wspominać świętego z Miry – wybitnego pedagoga, wychowawcę, przyjaciela dzieci i młodzieży. W poprzedniej edycji w orszaku wzięło udział ponad tysiąc uczestników, w tym roku są nadzieje na jeszcze większą frekwencję. Prawdziwy św. Mikołaj 3 grudnia odwiedzi również tych, którzy na Orszak nie mogą przybyć, m.in. małych pacjentów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Prof. Gębali oraz szpitalu chorób zakaźnych przy ul. Biernackiego.

Podczas Orszaku, tradycyjnie już, odbędzie się ważenie św. Mikołaja. W ramach ogólnopolskiego charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj” zbierany będzie bilon w szkołach i przedszkolach. Bilon zostanie użyty do przeważenia Mikołaja, ale to nie jest główny cel konkursu. Bilon zebrany podczas ogólnopolskiego konkursu „Ile waży św. Mikołaj” zasili fundusz stypendialny Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, z którego wypłacane są stypendia dla wychowanków Fundacji. Stypendia są przeznaczone dla młodzieży osiągającej bardzo dobre wyniki w nauce i odznaczającej się nienaganną postawą moralną. W 2017 r. dzięki uczestnikom konkursu z całej Polski udało się zebrać 4,6 ton bilonu, a sami wygrani otrzymali atrakcyjne nagrody.

Na zakończenie Orszaku, na Wzgórzu Czwartek, odbędzie się jarmark św. Mikołaja z kolorowymi kiermaszami oraz występami muzycznymi m.in. Góralskiego Zespołu Dziecięcego im. Klimka Bachledy z Zakopanego i Dziecięcej Orkiestry Dętej z Szastarki. W ramach Orszaku św. Mikołaja odbędzie się również Finał Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego i Plastycznego dla dzieci i młodzieży oraz musical o św. Mikołaju w Filharmonii Lubelskiej. Głównym organizatorem Orszaku św. Mikołaja jest parafia św. Mikołaja w Lublinie. Celem V edycji Orszaku św. Mikołaja jest przybliżanie postaci prawdziwego św. Mikołaja oraz wsparcie funduszu stypendialnego Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo poprzez organizację II edycji ogólnopolskiego konkursu „Ile waży św. Mikołaj”

Szczegółowy program V edycji Orszaku św. Mikołaja, wraz z licznymi atrakcjami, jakie będą czekać na uczestników, przedstawimy już niebawem.

(fot. lublin112)

Jeden komentarz

  1. Gościu w czerwonym kubeczku jest przereklamowany
    W zeszłym roku prosiłem go o grudy portfel i szczupłą sylwetkę a on wszystko pomieszał 😉

Kursy walut

  • USD 4.3254zł -0.52%
  • GBP 5.3279zł -0.59%
  • EUR 4.708zł -0.02%
  • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas