Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciągnik rolniczy stanął w płomieniach. Dzięki szybkiej reakcji gospodarza nie doszło do większego pożaru

W minioną sobotę w Nowym Uścimowie doszło do groźnego pożaru w jednym z gospodarstw. W ogniu stanął ciągnik rolniczy zaparkowany w budynku gospodarczym, gdzie znajdowała się znaczna liczba bydła.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu w miejscowości Nowy Uścimów w powiecie lubartowskim. O godzinie 12.52 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze obory.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęty był ciągnik rolniczy zaparkowany w budynku gospodarczym, w którym znajdowała się również znaczna liczba bydła. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu gaśniczego wody na maszynę. Dzięki reakcji gospodarza, który przed przybyciem ratowników zdołał wyprowadzić ciągnik z budynku oraz ograniczyć rozwój pożaru używając gaśnic udało się ograniczyć straty związane z pożarem – relacjonuje oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur.

Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Żadne ze zwierząt też nie zostało poszkodowane. Po usunięciu zagrożenia strażacy przy pomocy kamery termowizyjnej sprawdzili obiekt, po czym zakończyli działania.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 15.01.2024 r. do dnia 21.01.2024 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 9 zdarzeń, w tym 5 miejscowych zagrożeń oraz 4 pożary.

4 komentarze

  1. Pewnie elektryk.

  2. diesek w zimie sie zapalil moze akumulator byl ladowany

  3. Stara od nowości nie wymieniana instalacja elektryczna i nawet przy wyłączonym ciągniku jest pożar. Ja miałem podobnie. Na szczęście byłem obok i ugasiłem ogień. Potem tysiaka na wymianę kabelków i ocalona maszyna chodzi.

  4. Że to nie był elektryk bo by wody zabrakło okolicznych stawach chłodząc przez paręnaście godzin

Dodaj komentarz

Z kraju