Chełm: Nieletni fałszerz wydrukował banknoty na drukarce

16-latek z Chełma wpadł na pomysł jak podreperować swoje kieszonkowe. Za pomocą skanera i drukarki wydrukował dwa banknoty o nominale 50 złotych. Teraz ma problemy.

– Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Chełmie. Do jednego ze sklepów przyszli dwaj młodzi chłopcy. Jeden z nich poprosił sprzedawczynię o zamianę dwóch banknotów o nominale 50 złotych na banknot 100 złotowy. Ekspedientka przygotowała banknot, o który prosił. Chłopiec chwycił go i wybiegł nagle ze sklepu. Kiedy wzięła do ręki pieniądze, które przyniósł zorientowała się, że są one fałszywe. O zdarzeniu jeszcze tego samego dnia zawiadomiła dyżurnego chełmskiej komendy – informuje mł. asp. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

– Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili prawdopodobnego sprawcę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Chełma. Chłopiec wczoraj w obecności jednego z rodziców został przesłuchany w tej sprawie. Jak ustalili funkcjonariusze nastolatek wydrukował banknoty korzystając z domowej drukarki ze skanerem. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich – dodaje mł. asp. Ewa Czyż.

2014-02-27 18:11:11
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. dziwicie sie? to dopiero poczatek, chyba ze zmienimy rządzącego…

  2. ograniczona tepa strzalo, to ze gnojek podrobil kase nie znaczy ze wina Tuska, jak dostajesz okresu tez na niego zwalasz?

  3. W takim przypadku, wzorując się na zderzeniach aut z drzewami, żeby nikt nie mógł fałszować banknotów należałoby zlikwidować wszystkie skanery i drukarki. Przynajmniej w Polsce. 🙂

  4. Panie kierownik każdy ma prawo własnej wypowiedzi i zdania, a pan nie musisz nikogo obrażać

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na otwarcie Izby Pożarnictwa OSP Bełżyce
Strefa gier – biblioteka otwiera się dla graczy
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Święto teatru studenckiego w Chatce Żaka!
Wirtualne spotkanie z Kombatantem AK i NZW ppor. Włodzimierzem Korsakiem