Chcieli odzyskać wolność. Starania Chińczyków się nie powiodły

Prokuratura wciąż prowadzi intensywne śledztwo w sprawie grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze za pomocą tzw. metody na policjanta. Zatrzymano 50 osób, z czego większość podjęła próby odzyskania wolności. Z mizernym skutkiem.

Sąd zadecydował, że wszyscy członkowie grupy przestępczej, którzy w połowie stycznia zostali zatrzymani na terenie Lublina, Krakowa i dwóch podwarszawskich miejscowości, pozostaną w areszcie. Tym samym nie powiodły się starania 36 osób, które złożyły wnioski o uchylenie aresztu. Wszystkie z nich musiał rozpatrzyć sąd. Ze względu na duże ryzyko matactwa ze strony podejrzanych, zagrożenie surową karą czy też ryzyko wyjazdu z naszego kraju celem uniknięcia odpowiedzialności, sąd uznał, że nie ma możliwości, aby opuścili oni areszt.

Sprawa dotyczy trwającego od dłuższego czasu śledztwa w sprawie wyłudzania gotówki od obywateli Chin. W naszym kraju utworzone zostały centra komunikacji teleinformatycznej. Członkowie grupy stosując tzw. metodę na policjanta, w przestępczy sposób zdobyli co najmniej 1 milion 800 tysięcy Euro.

Po przesłuchaniach 49 zatrzymanym osobom zostały przedstawione zarzuty i umieszczono ich w areszcie. Wśród nich jest mieszkająca w Lublinie Izabela M. Celebrytka znana m.in. z programu Taniec z Gwiazdami, czy też sesji zdjęciowych w magazynach dla panów. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli u niej 100 tys. zł.

Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2018-01-26 23:01:34

Zobacz również

7 komentarzy

  1. Brawo SĄD !!!

  2. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli u niej 100 tys. zł.WCZEŚNIEJ BYŁO 280 tyś

  3. A Chińczycy nie będą chcieli ekstradycji do siebie tego całego towarzystwa z uwagi ze poszkodowani sa obywatele chin ?

    • W chinach jak ich osadza to pojda na narzady do przeszczepu wiec watpie by chcieli do ojczyzny…

      • Dlatego Sąd powinien się przychylić do ich prośby. Taniej wyjdzie odstawić pod eskortą do ojczyzny, niż żywić latami u nas. Kasa nie do odzyskania, to w jakim celu to to przetrzymywać w naszych więzieniach? Niech Chińczycy zrobią z nimi, co uważają za słuszne. Co nam do tego?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej zaprasza na przesłuchania
W weekend odbędzie się Festiwal Mieszkańców Kośminka
Zwiedzanie zajezdni, piknik, bezpłatne przejazdy i zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej. To wszystko od czwartku w Lublinie
Weekend z archeologią w Lublinie
Gratka dla miłośników muzyki bluesowej. Dziś startuje „Chatka Blues Festiwal”