Chcieli odzyskać wolność. Starania Chińczyków się nie powiodły

Prokuratura wciąż prowadzi intensywne śledztwo w sprawie grupy przestępczej wyłudzającej pieniądze za pomocą tzw. metody na policjanta. Zatrzymano 50 osób, z czego większość podjęła próby odzyskania wolności. Z mizernym skutkiem.

Sąd zadecydował, że wszyscy członkowie grupy przestępczej, którzy w połowie stycznia zostali zatrzymani na terenie Lublina, Krakowa i dwóch podwarszawskich miejscowości, pozostaną w areszcie. Tym samym nie powiodły się starania 36 osób, które złożyły wnioski o uchylenie aresztu. Wszystkie z nich musiał rozpatrzyć sąd. Ze względu na duże ryzyko matactwa ze strony podejrzanych, zagrożenie surową karą czy też ryzyko wyjazdu z naszego kraju celem uniknięcia odpowiedzialności, sąd uznał, że nie ma możliwości, aby opuścili oni areszt.

Sprawa dotyczy trwającego od dłuższego czasu śledztwa w sprawie wyłudzania gotówki od obywateli Chin. W naszym kraju utworzone zostały centra komunikacji teleinformatycznej. Członkowie grupy stosując tzw. metodę na policjanta, w przestępczy sposób zdobyli co najmniej 1 milion 800 tysięcy Euro.

Po przesłuchaniach 49 zatrzymanym osobom zostały przedstawione zarzuty i umieszczono ich w areszcie. Wśród nich jest mieszkająca w Lublinie Izabela M. Celebrytka znana m.in. z programu Taniec z Gwiazdami, czy też sesji zdjęciowych w magazynach dla panów. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli u niej 100 tys. zł.

Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja)
2018-01-26 23:01:34

7 komentarzy

 1. Brawo SĄD !!!

 2. Na poczet przyszłych kar śledczy zabezpieczyli u niej 100 tys. zł.WCZEŚNIEJ BYŁO 280 tyś

 3. A Chińczycy nie będą chcieli ekstradycji do siebie tego całego towarzystwa z uwagi ze poszkodowani sa obywatele chin ?

  • W chinach jak ich osadza to pojda na narzady do przeszczepu wiec watpie by chcieli do ojczyzny…

   • Dlatego Sąd powinien się przychylić do ich prośby. Taniej wyjdzie odstawić pod eskortą do ojczyzny, niż żywić latami u nas. Kasa nie do odzyskania, to w jakim celu to to przetrzymywać w naszych więzieniach? Niech Chińczycy zrobią z nimi, co uważają za słuszne. Co nam do tego?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7349zł 0.44%
  • GBP 5.2617zł 0.47%
  • EUR 4.5306zł 0.62%
  • CHF 4.1601zł 0.58%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika