690 680 960

Chciała zainwestować w akcje koncernu paliwowego. Mieszkanka Lublina straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Kolejna osoba padła ofiarą oszustów podszywających się pod koncern paliwowy. Mieszkanka Lublina straciła kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci z I komisariatu w Lublinie otrzymali zawiadomienie o przestępstwie od 59-letniej mieszkanki Lublina, która padła ofiarą oszustwa.

Kobieta znalazła w Internecie ofertę dotyczącą inwestycji w akcje koncernu paliwowego. 59-latka zainteresowała się ofertą i skontaktowała się z rzekomym maklerem.

W trakcie rozmowy przystała na ofertę inwestycji i zdecydowała się zakupić akcje. Następnie zgodziła się zainstalować na swoim komputerze „zdalny pulpit”. W wyniku tych działań straciła łącznie ponad 30 tysięcy złotych.

Policjanci zabezpieczają dowody, analizują dane internetowe i poszukują oszustów. Jednocześnie apelują o rozsądek i przemyślane decyzje przy lokowaniu oszczędności. Jak pokazują liczne przykłady, pomysłowość oszustów nie zna granic i co chwilę pojawiają się nowe metody wyłudzania pieniędzy.

Ostrzeżenie koncernu Orlen przed oszustwami

Fałszywe ogłoszenia gwarantujące rzekome bardzo wysokie i pewne zyski pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Fałszywe ogłoszenia zachęcają najczęściej do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne prowadzone przez Koncern. Ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych.

PKN ORLEN podkreśla, że inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego.

Jednocześnie informuje, że bezpośrednia komunikacja PKN ORLEN do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub oficjalne profile w mediach społecznościowych

twitter.com/PKN_ORLENfacebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official.

PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres [email protected] lub właściwym organom ścigania.

(fot. pixabay.com)

14 komentarzy

 1. Kolejna ofiara reklam na Facebooku ??

  • A. Postazy XXXIII (słownie: dwudziesty trzeci - niekumaci)

   Prędzej ofiara własnej pazerności

   • Jednego i drugiego. Jakby nie widziała reklam, to nie włączyłby się tryb pazerności.

    • wczoraj dwa razy pisałam zgłoszenie na facebooku , bo była taka reklama…dlaczego nikt z tym nic nie robi ???…ja się dałam nabrać na „TAURON” był artykuł na WP, że ruszyła sprzedaż mikroakcji …i wcale nie było napisane, że będą wielkie zyski…bo możliwość osiągnięcia zysku do 3% to chyba nie pazerność ???…podałam tylko telefon do kontaktu…i się zaczęło…5 do 8 telefonów dziennie by mnie namówić do założenia u nich konta i gry na giełdzie…
     ale już w pierwszym telefonie dało się wyczuć ruski akcent…więc od razu powiedziałam, że nie jestem zainteresowana…co z tego skoro nie straciłam pieniędzy, a nękają mnie telefonami non stop…

 2. Inwestorka jak się patrzy!

 3. Pani nie czyta lublin112.pl 🥴

 4. Pazerny dwa razy traci.

  • dlaczego pazerny…po prostu, ktoś, kto się nie zna…a proszę mi powiedzieć gdzie miała je kupić ???…teraz idzie reklama w TV na temat jakiejś firmy maklerskiej…ciekawa jestem czy to ta sama ściema ???

 5. Nie miała tyle szczęścia co uczciwa krawcowa z Pcimia…

 6. To były akcje Gazpromu czy Lukoil’a?

 7. Szybko się odkuje. Wystarczy, że nawiąże internetową znajomość z jakimś amerykańskim generałem…🤣🤣🤣

 8. panie łorlen u pana na lotosie 3.7 lpg u konkurencji dużo taniej

Kursy walut

 • USD 4.3254zł -0.52%
 • GBP 5.3279zł -0.59%
 • EUR 4.708zł -0.02%
 • CHF 4.7222zł 0.65%

Polub nas