Wtorek, 16 lipca 202416/07/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała wybrać się z koleżankami na koncert. Zapłaciła za bilety i ich nie otrzymała

Mieszkanka Łęcznej chciała kupić bilety na koncert muzyczny. Kobieta wpłaciła pieniądze na wskazane konto, jednak nie otrzymała biletów, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Sprawą zajmują się policjanci.

W ostatnich latach bardzo często bilety na imprezy kupujemy za pośrednictwem Internetu. Historia 20-letniej mieszkanki Łęcznej pokazuje, jaką czujnością trzeba się wykazać, by nie paść ofiarą oszustów.

– Młoda kobieta wraz z koleżankami chciała kupić bilety na koncert popularnej zagranicznej grupy muzycznej. 20-latka na jednym z portali ogłoszeniowych znalazła ofertę o sprzedaży czterech biletów na koncert. Cena w ogłoszeniu nie odbiegała od cen oferowanych przez organizatora, co nie wzbudziło jej podejrzeń. Dodatkowo wiarygodność transakcji podnosił fakt, że trzeba było odpłatnie dokonać zmiany danych osobowych – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

Po rozmowie ze sprzedającym zostały ustalone szczegóły transakcji i kwota przelewu o wartości 2300 złotych.

– Kobieta otrzymała poufnego maila, w którym miały być bilety w formie elektronicznej. Po dokonaniu całości przelewu 20-latka otrzymała kod służący do odczytania treści maila. Niestety kod nie zadziałał, a kontakt ze zbywcą biletów się urwał – dodaje młodszy aspirant Izabela Zięba.

Sprawą oszustwa zajmują się łęczyńscy policjanci.

Kupujesz bilety? Zachowaj czujność

Policjanci apelują, aby kupować bilety w kasie klubu, u organizatora, u oficjalnego agenta lub w znanej i renomowanej witrynie wymiany biletów. Jeśli zdecydujesz się kupić bilety od osoby prywatnej, nigdy nie przelewaj bezpośrednio pieniędzy na konto bankowe, ale skorzystaj z bezpiecznej witryny płatniczej.

4 komentarze

  1. Sprzedam bilety……..

  2. Myślicie że pakiet Fitfor 55 obejmuje kadzenie dymem w kościele. Ile kościół wypala ziółek w trakcie mszy we wszystkich parafiach w Polsce, myślę że to idzie w tony.

  3. Chciała wybrać się koleżankami na koncert.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport