Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciała sprzedać laktator, z konta zniknęło 8 tys. złotych

Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możesz stracić oszczędności. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Milejów. Kobieta wystawiła na sprzedaż laktator. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż przedmiotu, straciła z konta 8 tysięcy złotych.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 39-letnia mieszkanka gminy Milejów. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszusta podczas sprzedaży internetowej.

– Z relacji zgłaszającej wynikało, ze na portalu ogłoszeniowym Marketplace wystawiła do sprzedaży laktator. Wyceniła go na kwotę 180 złotych. Za pośrednictwem komunikatora internetowego skontaktowała się z nią potencjalna klientka zainteresowana zakupem. Zaproponowała przesłanie towaru przez firmę kurierską. Następnie otrzymała link gdzie miała uzupełnić dane. Po wejściu w link został przekierowana na stronę banku, gdzie się zalogowała i wpisała kody otrzymane z banku. Po chwili jednak opuściła stronę bankową. Następnie skontaktował się z nią telefonicznie rzekomy przedstawiciel firmy kurierskiej. Oznajmi, że aby odebrała pieniądze za wstawiony do sprzedaży przedmiot musi dokończyć rejestrację lub podać mu kody, za pośrednictwem których loguje się do aplikacji bankowej. Niczego nie podejrzewająca 39-latka podała kody i tym sposobem zamiast zarobić na sprzedaży laktatora straciła z konta 8 tysięcy złotych – opisuje oszustwo aspirant sztabowy Magdalena Krasna z łęczyńskiej Policji.

Sprawcy w dalszym ciągu nie odpuszczają i ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i sprzedających. Bez względu na to, w jakiej roli występujesz, zawsze musisz zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

PRZECZYTAJ

Pył znad Sahary zmierza nad Polskę. Może być widoczny nad regionem

6 komentarzy

  1. jak się rąk pracą nigdy nie pobrudziło to skąd ma wiedzieć jak się zarabia a tak poszły plusy xD

  2. skoro w pracy była tylko broszka to skąd może wiedzieć skąd kasa się boerze

  3. Brawo jutro ciąg dalszy

  4. Znowu sprzedaż jakiegoś badziewka i link do płatności🤣🤣🤣🤣🤣

  5. TRZEBA MYŚLEĆ ONO NIE BOLI

  6. Wycyckali ją. I to bez laktatora.

Dodaj komentarz

Z kraju