Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

1 marca w Lublinie odbędzie się Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Lublinie odbędzie się Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnicy przejdą z Placu Litewskiego na Plac Zamkowy, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia oraz zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Zaporczyków.

Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie zaprasza na tegoroczny Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

Uroczystości zaczną się 1 marca o godz. 18.00 na Placu Litewskim w Lublinie, gdzie wyświetlony zostanie pokaz laserowy na temat Żołnierzy
Wyklętych. Potem uczestnicy ruszą tradycyjną trasą przez Krakowskie Przedmieście oraz Stare Miasto pod Zamek Lubelski, gdzie odbędą się okolicznościowe przemówienia oraz zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Zaporczyków.

Motywem przewodnim Marszu będą żołnierze Lubelszczyzny.

– Organizatorzy zapraszają wszystkich polskich patriotów z białoczerwonymi flagami. Uczestnictwo w marszach jest tym istotniejsze w czasie, gdy nowy centrolewicowy rząd zamierza wycofywać wiedzę na temat podziemia antykomunistycznego ze szkół, a także kierując się kluczem ideologicznym, dzieli polskich bohaterów na lepszych i gorszych, na co nie ma naszej zgody – informuje organizator Piotr Zduńczyk.

1 marca w Lublinie odbędzie się Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

31 komentarzy

 1. Cześć i chwała Bohaterom!!!

 2. No to małolaty się wypowiedziały, przepełnieni katolicką miłością do bliźniego swego,
  Udowadniają, że Polak dla Polaka wilkiem.

 3. Polak dla Polaka człowiekiem dla lewaka komucha NIE.

 4. technik lotniczy

  Sikorski denerwuje rosyjskiego ministra po co to robi , na polecenie Amerykanów a na kim to się odbije na nas .Czy im on jest ministrem , Zona żydówka , syn żołnierz amerykański . Jak Polskę wciągną do wojny ja nie mam gdzie uciec on ma . W ogóle co sie dzieje na tym świecie -masz żonę żydówkę , jesteś żydem to dostajesz stanowisko prezydenta nie ważne że nie wiele wiesz o kierowaniu krajem .

  • Spokojnie, niedługo poda się do dymisji i wyjedzie. Musi tylko dokóńczyć co kazali

 5. W czasie wojny na Lubelszczyźnie nocą przyszli do mojego dziadka który miał młyn. Dali mu kilka dni czasu na zebranie pewnej sumy pieniędzy. Bo jak nie to wszystko spala!!
  Parę dni chodzil chłopina pożyczał gdzie mógł.
  Niech każdy zacznie sam myśleć wkoncu!

  • Byli zdrajcy, byli przebierancy. ale nie wrzucisz wszystkich do jednego wora. Ja widzę żołnierzy NIEZŁOMNYCH JAKO BOHATERÓW.

   Cześć i Chwała Bohaterom!

Dodaj komentarz

Z kraju