Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał zaprezentować koleżance umiejętności strzeleckie. Wybił w aucie szybę (zdjęcia)

Mieszkaniec Lubartowa odpowie przed sądem za zniszczenie mienia. 18-latek strzelał śrutem z wiatrówki w znak drogowy. W trakcie tej „zabawy” wybił w zaparkowanym pojeździe szybę.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu na jednym z lubartowskich osiedli. Poszkodowany mężczyzna zaalarmował policjantów o uszkodzonej szybie w jego pojeździe. Stojąc przy samochodzie mieszkaniec Lubartowa usłyszał odgłos strzału i odbijających się śrutów od znajdującego się obok znaku drogowego.

Zauważył, że w oknie sąsiedniego bloku mężczyzna szybko zamknął okno i się schował. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani policjanci. Mundurowi udali się pod adres wskazany przez mężczyznę.

W mieszkaniu zastali 18-latka i jego o dwa lata młodszą koleżankę. Chłopak przyznał się do strzelania z broni najprawdopodobniej, aby popisać się swoimi umiejętnościami strzeleckimi przed dziewczyną. Jak oświadczył – celował w znak drogowy. Broń została zabezpieczona przez funkcjonariuszy.

Wkrótce za swoje zachowanie 18-latek odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Chciał zaprezentować koleżance umiejętności strzeleckie. Wybił w aucie szybę (zdjęcia)

Chciał zaprezentować koleżance umiejętności strzeleckie. Wybił w aucie szybę (zdjęcia)

(fot. Policja Lubartów)

7 komentarzy

 1. masakra, zarówno strzelec jak i opisujący sprawę

 2. Plastikową kulką wybił szybę w aucie?? Zdolna bestia…

  • „usłyszał odgłos strzału i odbijających się ŚRUTÓW od znajdującego się obok znaku drogowego”

   Umiesz czytać, czy uważasz, że na tyle z Ciebie „zdolna bestia”, żeby komentować bez czytania?

   • odgłos strzału w wiatrówki jest zdecydowanie cichszy od pirednięcia. nie mów mi że stojąc na parkingu słyszysz jak sąsiad pierdzi w domu. umiesz myśleć samodzielnie?

 3. czytam i nie wierzę…. pistolet na plastikowe kulki, jak tym można wybić szybę jeszcze z takiej odległości? ? słychać było odgłos strzału i śruty na znaku? to z dubeltówki strzelał?

 4. Franiu drapnij słowo co o tym myślisz, kłócą się. Tylko Ty jesteś w stanie rozstrzygnąć ten problem.

 5. Ha Ha (nie mylić z "cha")

  Po mojemu to sprawa jest szyta grubą nicią. Ja to widzę tak… miał facet porysowaną starą szybę w autku, zauważył malolata strzelajacego z „plujki” i wykorzystał to wybijając sobie szybę w swoim autku np. młotkiem.
  Plastikowa kulka nie jest w stanie wybić szyby nawet jakby strzelało się z 1 metra i prostopadle do powierzchi szyby, a cóż dopiero z kilku, czy kilkunastu metrów do szyby, która jest achylona pod pewnym kątem , co powoduje rykoszetowanie kulki.
  Chyba, że mlody do znaku „pykał” z czegoś innego, mocniejszego, a namierzony , oddał policji dziecinny pistolecik.

Z kraju