Chciał urozmaicić policjantom służbę, zgłosił przemoc domową

Mężczyzna nieco wypił i postanowił urozmaicić policjantom służbę. W tym celu powiadomił operatora numeru 112 o przemocy domowej. Wkrótce postępowanie 24-latka oceni sąd.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie gminy Miączyn. Operator 112 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna prosi o pomoc w związku z przemocą domową.

Na zgłoszenie zareagowali miejscowi policjanci, którzy udali się pod adres zamieszkania 24-latka. Mężczyzna w domu był sam, kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się policjantom, że nie doszło do przemocy, zadzwonił na numer 112, ponieważ „chciał urozmaicić patrolowi służbę”.

Mundurowi zatrzymali 24-latka i doprowadzili go do komendy. Angażując niepotrzebnie służby ratunkowe 24-latek zachował się nagannie oraz nieodpowiedzialnie i za to poniesie konsekwencje prawne – odpowie za wywołanie fałszywego alarmu.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywą informacją wprowadza w błąd m.in. organ ochrony bezpieczeństwa, porządku lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Ponadto jeśli fałszywa informacja spowodowała niepotrzebną czynność, sąd może również orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

3 komentarze

 1. Ja kiedyś chciałem zgłosić samogwałt. Ale pani odpowiedziała, że ten czyn nie nosi znamion czynu zabronionego.

 2. Dziecko naczytało sie recept na 112, jak „załatwić” na cacy „starych”, a ze gorzałeczka rozum mu odjęła to postanowił jak wyżej… 😆

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika