690 680 960

Chciał urozmaicić policjantom służbę, zgłosił przemoc domową

Mężczyzna nieco wypił i postanowił urozmaicić policjantom służbę. W tym celu powiadomił operatora numeru 112 o przemocy domowej. Wkrótce postępowanie 24-latka oceni sąd.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na terenie gminy Miączyn. Operator 112 otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mężczyzna prosi o pomoc w związku z przemocą domową.

Na zgłoszenie zareagowali miejscowi policjanci, którzy udali się pod adres zamieszkania 24-latka. Mężczyzna w domu był sam, kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się policjantom, że nie doszło do przemocy, zadzwonił na numer 112, ponieważ „chciał urozmaicić patrolowi służbę”.

Mundurowi zatrzymali 24-latka i doprowadzili go do komendy. Angażując niepotrzebnie służby ratunkowe 24-latek zachował się nagannie oraz nieodpowiedzialnie i za to poniesie konsekwencje prawne – odpowie za wywołanie fałszywego alarmu.

Zgodnie z kodeksem wykroczeń, kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywą informacją wprowadza w błąd m.in. organ ochrony bezpieczeństwa, porządku lub zdrowia podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 złotych. Ponadto jeśli fałszywa informacja spowodowała niepotrzebną czynność, sąd może również orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.

(fot. lublin112.pl)

3 komentarze

  1. Ja kiedyś chciałem zgłosić samogwałt. Ale pani odpowiedziała, że ten czyn nie nosi znamion czynu zabronionego.

  2. Dziecko naczytało sie recept na 112, jak „załatwić” na cacy „starych”, a ze gorzałeczka rozum mu odjęła to postanowił jak wyżej… 😆

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie