690 680 960

Jaroszewice: Chciał uniknąć zderzenia i przewrócił betoniarkę do rowu

Poważne utrudnienia trwają właśnie w miejscowości Jaroszewice w pobliżu Bełżyc. Wyciągana jest z rowu betoniarka.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu. Jadący w stronę Bełżyc samochód ciężarowy do przewozu betonu uderzył w tył samochodu osobowego a następnie przewrócił się do rowu. Na miejsce przyjechały służby ratownicze, policja, pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna, okazało się jednak, że nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Jak ustalono, kierujący samochodem ciężarowym widząc hamujące przed nim auto, chcąc uniknąć zderzenia usiłował ominąć pojazd, jednak najprawdopodobniej zadziałały prawa fizyki, i załadowany betonem pojazd po uderzeniu w tył osobówki, przewrócił się do pobliskiego rowu.

Na miejscu znajduje się specjalistyczna firma, która za po godzinie 17-tej miała rozpocząć akcję wyciągania auta z rowu. Jak nas poinformowano, zadanie jest niezwykle trudne, gdyż nie ma miejsca by rozstawić pojazdy, za pomocą których można by samochód postawić na koła. Na miejsce ma być ściągnięty dźwig, który ma unieść go do góry i w ten sposób ułatwić całą operację. Betoniarka waży około 40 ton, w międzyczasie za pomocą dużego ciśnienia wody beton ze środka ma być wypłukany, co zmniejszy wagę pojazdu.

Utrudnienia na trasie pomiędzy Strzeszkowicami a Bełżycami mogą potrwać nawet do godziny 19-tej.

O zdarzeniu poinformowali nas czytelnicy. Dziękujemy!

(fot redakcja)

(fot. Zdjęcie od czytelnika)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas