Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku (zdjęcia)

Na gorącym uczynku wpadł 27-latek, który chciał ukraść samochód. Mężczyzna korzystając z chwili, kiedy kierowcy i pasażera nie było w samochodzie, wsiadł do volkswagena i próbował odjechać. Nie przewidział jednak tego, że w aucie był jeszcze ktoś.

Zdarzenie miało miejsce w minioną środę na jednej ze stacji paliw w Białej Podlaskiej. Po godzinie 14 policjanci otrzymali informacje, że został ujęty mężczyzna, który chciał ukraść osobowego volkswagena. Zgłaszający relacjonował, że chwilę przed zdarzeniem wspólnie z rodziną przyjechali odebrać paczkę.

Mężczyzna wraz z synem opuścili auto i udali się do paczkomatu. W pojeździe została żona zgłaszającego. W pewnym momencie usłyszał, jak kobieta woła o pomoc. Kiedy podbiegł do samochodu zauważył uciekającego z niego młodego mężczyznę. Został on ujęty przez świadków. Dodatkowo podczas ucieczki mężczyźnie wypadła reklamówka z dokumentami.

Kobieta potwierdziła informację, że sprawca chciał ukraść pojazd. Początkowo była przekonana, że chłopak pomylił samochody. Jednak kiedy widząc siedzącą obok kobietę nadal próbował uruchomić auto, uniemożliwiła mu to wzywając pomoc. Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że w zgubionej przez mężczyznę reklamówce znajdowały się dokumenty jednej z pobliskich firm, które zostały zabrane ze skrzynki na listy.

27-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie za kradzież dokumentów oraz usiłowanie kradzieży samochodu. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku (zdjęcia)

Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku (zdjęcia)

Chciał ukraść samochód z pasażerką w środku (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

10 komentarzy

  1. Ludzie są już tak leniwi, że nawet nie chce się im silnika wyłączyć podczas kilkuminowego postoju. Która klimatyzacja chodzi przy +12?
    Do czego uruchomiony silnik potrzebny podczas postoju? Za ponad 60s chodzącego silnika jest mandat i kierujący powinien zapłacić taki.

  2. Na bank PiSowiec, bo tak jak oni, złodziej, ale nieudolny.

  3. Pewnie potomek Srasina jeżeli mu tak wszystko wychodzi

  4. Znam go. Razem głosujemy na PO.

  5. dość PISuarów