Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał szybciej dotrzeć do celu, wjechał koparką na drogę ekspresową

Kierujący koparką wjechał na drogę ekspresową, bo chciał szybciej dotrzeć do celu. Miał pecha, bo ktoś powiadomił dyżurnego policji. Mężczyzna został ukarany mandatem, co więcej nie posiadał ważnej polisy OC.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 7. Policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie, że drogą ekspresową w kierunku Chełma porusza się koparko-ładowarka.

Natychmiast na miejsce został skierowany partol drogówki. Pojazd bezpiecznie zjechał z drogi ekspresowej na drogę serwisową, gdzie przeprowadzono kontrolę drogową.

Pojazdem kierował 25-latek z Lublina. Mężczyzna był trzeźwy, jak oświadczył policjantom, miał w planach poruszać się drogą serwisową, lecz wjechał na obwodnicę myśląc, że tak dotrze szybciej do celu.

Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym. Ustalili również, że pojazd nie posiada ważnej polisy OC.

(fot. Policja Świdnik)

19 komentarzy

 1. Maszyny budowlane (bez tablic, OC w ruchu drogowym, bez świateł) to dość częsty widok na drogach publicznych. Droga serwisową oraz każdą inną drogą publiczną nie można poruszać się takimi pojazdami.

 2. Ale z dwojga złego to lepiej koparko-ładowarką po jezdni (pasie ruchu czy pasie awaryjnym drogi ekspresowej) niż pojazdem (samochodem, rowerem) po chodniku.
  Jezdnia to jednia (służy do ruchu pojazdów). Chodnik to chodnik (wyłącznie do ruchu pieszego).

  • Dzieci na rowerkach to piesi, huraganów w Polsce nie ma, a przy drogach 70+ szerokie na 2,0 metry chodniki nie występują, więc nie piszcie, że rowerem po chodniku można jeździć.

  • Puknij się w ten pusty leb!ale porządnie.
   Jeżeli niema ścieżki rowerowej a droga na której sie Poruszają pojazdy jest zatłoczona to ZAWSZE bezpieczniej jest poruszać się rowerem po chodniku.

   • Jezeli nie ma sciezki rowerowej a jest ograniczenie do 50 to nie ma jazdy po chodniku

 3. Pojazdem kierował 25-latek z Lublina – czego tu się spodziewać bo raczej nie myślenia.

  • W dodatku rowerzysta. Na internetach piszą, że najczęściej wybieraną kategorią drogi wśród rowerzystów są drogi ekspresowe zaraz za autostradami.
   Wyznawcy spiskowej teorii dziejów idą nawet dalej i twierdzą, że ruch rowerów na autostradach jest zabroniony dlatego, że nie da się od rowerów pobrać opłat na bramkach.

 4. Troglodyta , że udało mu się uprawnienia zrobić ….

 5. Koparki nie musza byc zarejestrowane ale musza posiadac OC. P. S. Dlaczego w miescie Lublin nie robi sie zakazu przejazdu tych maszyn w godzinach szczytowych? Albo jak ostatnio roboty drogowe zaczeli sobie w centrum o godzinie 7 rano i przez kilka najgorszych godzin jeszvze wiekszy meksyk. Nie mozna takich prac prowadzic w nocy? Np w Chorwacji roboty drogowe jak dotad spotkalem tylko w nocy. Nawet smieciarki jezdza wylacznie noca. A u nas 7 rano wyjazd z osiedla zablokowany bo Panowie oprozniaja smietniki przez 20min. Masakra. W nocy byloby im lepiej bo raz ruch drogowy prawie zerowy a dwa temperatura lepsza. Szybciej i przyjemniej.

  • Noc jest do spania jak ……….

   • Noc to to samo co dzien. Mozna robic na nocki w zakladach pracy to i mozna dziury latac. Tak samo wywozic smieci.
    Remonty generalne dróg ok niech robia 24h. Ale nie kurna latanie jednej p #$&8)6 dziury w srodku miasta o 7.30 i zamykanie pasa ruchu.!

  • U nas jest coś takiego jak praca w godzinach nocnych i zapewne nie chciałbyś się dokładać do wyższych stawek.

  • A chciałabyś pracować w MPO w nocy ? Śmiecie muszą być wywożone rano. W każdym kraju można znaleźć jakość kwiatki więc przytaczanie tu Chorwacji czy jakiego innego Meksyku niema sensu.
   Chcesz mieć wyremontowane drogi? To sprzęt musi się poruszać na czas remontu drogami publicznymi.

   • A niech sie poruszaja tylko niech nie utrudniaja ruchu w godzinach szczytu. Zalatac dziure w drodze mozna o godzinie 3 nad ranem a nie o 7.30 zamykac pas bo dziura.

  • W nocy by sie napewno dlugo narobili do pierwszej interwencjii policji i mandatu za zaklucanie ciszy nocnej

 6. Miał pecha… Ja bym powiedział, że mial szczeście, gdyby doszło do wypadku to dopiero miał by pecha.

 7. Brak mozgu, ryzykowac dla kilkunastu minut.

 8. jak zobaczę rower albo pieszego dzwonie natychmiast dość tego