Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Chciał pieniędzy od nastolatków. Groził, że jednemu z nich przestrzeli kolano

Puławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na dwóch nastolatków. Sprawca zażądał od nich pieniędzy, a kiedy usłyszał, że nie mają, kazał im przynieść wieczorem. 36-latek zagroził, że jednemu z nich przestrzeli kolano.

W miniony poniedziałek po południu w Puławach doszło do rozboju na dwóch nastolatkach. Nieznany im mężczyzna zaczepił ich, a następnie strasząc przedmiotem przypominającym broń, zażądał od nich pieniędzy.

Obaj nieletni nie mieli przy sobie żadnych pieniędzy i taką informację przekazali napastnikowi. Wówczas ten zagroził, że przestrzeli jednemu z nich kolano jeśli pieniądze się nie znajdą. Zażądał żeby w takim razie przynieśli pieniądze wieczorem.

Nastolatkom udało się oddalić się w miejsc, gdzie byli inni ludzie, ale mężczyzna przez jakiś czas jeszcze szedł za nimi, usiłując wymusić na nich przyniesienie pieniędzy. Ostatecznie chłopcom udało się dotrzeć do miejsca zamieszkania, skąd powiadomili o całym zdarzeniu policję.

Mundurowi ustalili kim jest napastnik. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Puław. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Był agresywny i wulgarny oraz groził zabójstwem jednemu z policjantów. Trafił do policyjnego aresztu.

Po zebraniu materiału dowodowego w sprawie i przesłuchaniu świadków, policjanci przedstawili 36-latkowi zarzut usiłowania dokonania rozboju, wymuszenia rozbójniczego oraz gróźb. Puławianin został przesłuchany i doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i aresztował 36-latka na 3 miesiące.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

  1. Kolano się przewierca

  2. Opublikować dane z facjatą , to może ktoś się jago jajami zajmie i przez maszynkę do mięsa przepuści.

  3. Patologia .

  4. Po prostu precz z czynszami woda i gaz za darmo będzie bogaciej

Z kraju

Polityka i społeczeństwo