Chciał ominąć psa, auto potrąciło pieszego. Życia mężczyzny nie udało się uratować (foto)

Tragicznie w skutkach zakończył się wypadek, jaki miał miejsce na lokalnej drodze koło Kraśnika. Pojazd dostawczy wpadł na pieszego. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w środę przed godziną 15 w miejscowości Karpiówka w gminie Kraśnik. Na drodze powiatowej prowadzącej ze Stróży do Sulowa samochód dostawczy potrącił pieszego. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej z JRG w Kraśniku i z OSP z pobliskich miejscowości, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierujący samochodem dostawczym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Jak wyjaśniał, na drogę wbiegł pies i starał się go ominąć. W wyniku tego auto wpadło w poślizg, po czym przewróciło się.

W tym czasie tuż obok poboczem szedł pieszy. Auto wpadło na mężczyznę. W wyniku tego doznał on ciężkich obrażeń ciała. Strażacy wspólnie z ratownikami medycznymi prowadzili resuscytację krążeniowo – oddechową. Reanimacja nie przyniosła jedna skutku.

Jak ustaliliśmy, ofiarą jest mający około 20 lat mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości. Na miejscu pracują policjanci, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalanie szczegółowych okoliczności wypadku.

(fot. nadesłane)

44 komentarze

  1. A ja jechałem ul Niepodległości i pies wypadł na jezdnię zahamowałem tuż przed nim a potem pojawił się właściciel przypiął mu smycz do obroży i jeszcze się kłaniał i przepraszał ale jechałem zgodnie z przepisami i nie musiałem nikogo omijać ani uciekać na pobocze aby uniknąć wypadku

  2. Gadacie jak głupi, a tymczasem stała się wielka tragedia dla obu rodzin. Puknijcie się w łby i sami pomyślcie przez chwilę o konsekwencjach. Postawicie się na miejscu najbliższych członków zarówno w jednej jak i drugiej rodzinie i pomyślcie jaką tragedię w tej chwili przeżywają.
    Najszczersze wyrazy współczucia – tragedia straszna.

    • Dodałam już swój komentarz i zgadzam się z tobą , żal czytać ale co zrobić ludzka głupota i podłość nie zna granic.

  3. trzeba być idiotą aby majtać kierownicą zamiast przejechać psa, wiewiórkę, kota itp. Podjął duże ryzyko majtania kierownicą w stosunku to szkody, która by mu ten pies wyrządził. AutoCasco by nie naraziło na majtanie i utratę życia!

    • Ale pomyśl pan jaką szkodę ten samochód by psu wyrządził. Mam nadzieję że nie posiada pan prawa jazdy, bo wypadek za wypadkiem by był. Ale czy człowiek wpadnie czy pies machanie kierownicą dobrym pomysłem nie jest. Najlepiej po prostu hamulec i… jeśli wyhamujesz to dobrze jeśli nie, przynajmniej krwi na rękach się nie ma że majtaniem się kogoś zabiło albo nie hamowało i psa(czy człowieka) potrąciło.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska