Cała szkoła podstawowa, łącznie z oddziałem przedszkolnym, przechodzi na zdalne nauczanie

Wzrost liczby zakażeń daje się we znaki placówkom oświatowym z Lublina. Od jutra Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w całości przechodzi na zdalne nauczanie.

Kolejna szkoła w Lublinie musi zmagać się z zakażeniami koronawirusem. Dzisiaj dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie poinformowała, że cała placówka oświatowa przechodzi na zdalne nauczanie.

– Komunikat z dnia 14 październik 2020 r. Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie dotyczący zawieszenia zajęć stacjonarnych w całej szkole łącznie z oddziałem przedszkolnym w dniach 15 – 22 października 2020 r. Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów i wychowanków, zawieszam zajęcia w okresie od 15 do dnia 22 października 2020 r. dla wszystkich uczniów szkoły i wychowanków oddziału przedszkolnego – poinformowała Danuta Nowakowska-Bartłomiejczyk.

Zawieszone w szkole zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość. Obecnie w kraju w systemie zdalnym działa 0,77 proc. wszystkich jednostek oświatowych.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

35 komentarzy

 1. Przecież nikt nie zachorował darmozjadom się nie chce nauczać?

  • Darmozjadom? A Ciebie kto uczył? Krowa? Pastuchu?

   • Zgadłeś uczyła mnie tłusta krowa matmy która nie miała pojęcia o nauczaniu ale była żoną dyrektora alkoholika tej szkoły.

    • „Zgadłeś uczyła mnie tłusta krowa matmy która nie miała pojęcia o nauczaniu ale była żoną dyrektora alkoholika tej szkoły.”
     Język Polski też był nie po drodze?

  • Zdalne jest nawet gorsze gdyż trzeba wszystko wymyślać od nowa, tematy lekcji, materiały, testy, sprawdzanie, lekcje online, kontakt z każdym uczniem oddzielnie, przerób cały materiał z każdym oddzielnie, skanuj materiały, przeglądaj co przysłali, wszystkie papierki i tak zostały, w szkole nauczyciel i tak ma tylko część etatu.

  • Chamstwo w Państwie! Ci,którzy byli i są kiepskimi uczniami plują na nauczycieli żeby zagłuszyć swoją głupotę! Tyle w temacie!

 2. Najlepiej siedzieć w domu i pieniądze brać.

 3. Czyli mam się z pracy zwolnić bo nauczycielom się nie chce pracować.

  • Ola tłumoku, zauważ,że nauczyciele ucząc zdalnie tylko dodają sobie pracy x3. Nie znam żadnego, który by się cieszył ze zdalnego nauczania. Wszyscy wolą normalnie uczyć stacjonarnie i mieć też czas dla rodziny, a nie tylko na wypełnianie tony papierków, przygotowania do lekcji, lekcje i kolejna papierologia. Ty pracujesz od do konkretnej godziny, nauczyciel na zdalnym nauczaniu kilkanaście godzin. Zamień się na tydzień, szybko zmienisz *** zdanie.

 4. To zapraszam panią dyrektor żeby została w domu z moimi dziećmi.

 5. Dziś dzień nauczyciela stwierdzili że jutro na kaca nie robota.

 6. Fajne komentarze, takie jakby prowokacyjne zaczepki dla przedszkolaków :p

 7. Kto wierzy jeszcze w tego covida. Zwykła ściema i tyle! Uczyć się nie chce leniom, tylko w domu chcą siedzieć i pieniądze za darmo brać! Do roboty!

  • Ale jak to się stało ze Ty nie zostałaś nauczycielem? Za późno się zorientowałas, ze wybierając ten zawód można nic nie robić i brać kasę, czy studia były zbyt dużym wyzwaniem? 😂

 8. radio,tv,politycy,lekarze maja u mnie zerowe zaufanie.nauczyciele – duze.rozkazy ida tak jak gowno-z gory.szkoda ,ze dzieci musza przechodzic przez to wszystko.az mi sie film 8 mila przypomnial jak ten wielki ciemnoskory powiedzial ze na swiecie dzieje sie tyle zla…ze juz nie chce mu sie zyc dalej na tym swiecie.jestem na 99% pewien ,ze to wszystko przez te zasrane akcje,kursy walut,metali szlachetnych czy surowcow.trader 21 mowil ze kapital migruje i teraz wlasnie poplynie do rynkow rozwijajacych sie EM-emergy market-tylko jakim kosztem…

 9. Zamknij oczy, włącz myślenie, wyrzuć tv i będzie git. Życie stanie się piękne bez żadnych zmartwień. Jak w bajce.

 10. Tylko czemu na nauczaniu zdalnym czas lekcji został skrócony do 30 min?czemu zamiast czterech 45 min lekcji języka polskiego i matematyki tygodniowo dzieci będą miały dwie lekcje po 30min?

  • Bo w nauczaniu klasycznym zanim nauczyciel wpuści uczniów do klasy, dopilnuje by zdezynfekowali ręce zajzajerem, wyprosi tych bez maseczek i sprawdzi listę obecności mija 20 min więc w metodzie zdalnej dziecko dostaje gratis 5 min.
   Nie biorę tu pod uwagę wersji, że nauczyciel musi dopić kawę w pokoju nauczycielskim i dociera pod klasę z 10 min opóźnieniem ani tej, że nie potrafi obsłużyć narzędzia do zdalnego.

 11. Jutro powiem szefowi że nie przychodzę do pracy przez tydzień bo covid i niech mi płaci za siedzenie w domu.

 12. Niestety takie wytyczne więc zamykają. Dyrektor sam z siebie nie zamkną.
  Od początku września wiele szkół było zamykanych i otwieranych.
  Ilu uczniów, nauczycieli, pracowników z tych szkół wylądowało na intensywnej lub zmarło czego nikomu nie życzę?
  Czy to zamykanie szkół ma sens? Niech mi to ktoś wytłumaczy ale w sposób merytoryczny.

 13. Mam znajomą co bierze aktywny udział wymarszach lgbt i kodu. Za ostatni prostest antymaseczek też dostawali autokary i kasę.

 14. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Można zdeptać, obrażać nauczycieli jak widzę bezkarnie, narzekać ale jest coś takiego, jak nauczanie domowe. Nie musicie posyłać swoich dzieci do szkoły, możecie wykształcić ich sami. Powodzenia. 🙂

  • Depczą ponieważ część nauczycieli wiosną swoją pracę z dziećmi ograniczało do wysłania maila w dniu planowych zajęć z zakresem materiału do nauki (podręcznik strony 34-38, ćwiczenia 2-5 strona 12) i paroma linkami do youtube.
   Większość osób pracujących w sektorze prywatnym pracowało wówczas za 80% wynagrodzenia bez premii i dodatkowo odwalało pracę za tą część nauczycieli, których zarobki nie zostały obniżone.
   Nie wszyscy nauczyciele tak postępowali ale nie było ich mało.
   Mam nadzieję, że kuratorium dopilnuje aby nauczanie zdalne było realizowane w sposób godny tej nazwy.

 15. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Cyt. „Nie wszyscy nauczyciele tak postępowali ale nie było ich mało” – to świetnie. Proszę jednak podać szkołę, która spełnia wszystkie wymagania rodziców. Czekam z niecierpliwością.

  • To zależy nie od szkoły a od nauczyciela. Szkoła tworzy warunki.
   Nauczyciel powinien uczyć i rozwijać pasje i talenty dzieci. Sam powinien mieć pasję i predyspozycje do wykonywanego zawodu a nie męczyć się w pracy w zamian za profity. Moim skromnym zdaniem większość nauczycieli zniechęca do nauki a dzieci utalentowane są sprowadzane do szeregu.
   Cały ten system edukacji jest do bani.

   • Z miłości do zawodu nauczyciela.

    J. w., można wybrać nauczanie domowe. Po co narzekać, że „Cały ten system edukacji jest do bani.”? Żadnej konstruktywnej krytyki, samo narzekanie. Proponuję więcej obiektywizmu.

 16. Strajki wakacje święta covid więcej wolnego czasu niż pracy i jeszcze szczekają jak im źle wstydu nie macie.

 17. Wyksztalcona magister

  Nauczyciele to ludzie mądrzy i wykształceni. Dzięki nim niektóre dzieci uczą się wlasciwych zachowań, bo tacy rodzice, którzy się tu wypisują nie uczą dzieci nic dobrego. Chwala za to kochani nauczyciele Jesteście wielcy i nie przejmujcie się tym hejtem Nie warto.

 18. Rodzic Przedszkolaków

  Zgodze sie z faktem większego nakładu pracy u nauczycieli w szkołach. Niestety zaobserwowała kompletny brak zaangazowania w naukę zdalną nauczycieli z przedszkola… przynajmnie 2 placówek państwowych

 19. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Zazwyczaj jest tak, że rodzic, który ma żale i pretensje ma problemy ze swoim dzieckiem i nie przyjmuje tego do wiadomości. Współczuję frustracji. Wylewanie pomyj w Internecie to tylko chwilowa satysfakcja. Może warto opamiętać się, pokazać chociażby odrobinę szacunku, nie mówię już, że do nauczyciela, po prostu do drugiego człowieka. Warto dać dobry przykład dziecku. Z poszanowaniem do innych zawodów. Jesteśmy tylko ludźmi a uprzejmość nic nie kosztuje.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6765zł -0.58%
  • GBP 4.9565zł 0.01%
  • EUR 4.4732zł -0.13%
  • CHF 4.1241zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL
  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej