Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Charytatywny bieg po raz drugi w Lublinie. Ruszają zapisy do Lublin Business Run 2018

2 września po raz kolejny wystartuje największa charytatywna sztafeta w kraju – Poland Business Run 2018. Pięcioosobowe drużyny w największych miastach Polski pobiegną, by pomóc kolejnym osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Lublin został gospodarzem biegu już po raz drugi – mieszkańcy województwa lubelskiego będą mieli okazję sprawdzić swoje siły w sportowej rywalizacji, a przy okazji wspomóc charytatywny cel. Zapisy do Lublin Business Run ruszyły 23 kwietnia.

Charytatywna sztafeta Poland Business Run co roku gromadzi na starcie pracowników polskich firm i korporacji, mniejszych przedsiębiorstw, a także znanych aktorów, sportowców i ludzi kultury. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami – po raz pierwszy w aż 8 miastach Polski pobiegła ogromna liczba 20 135 osób. Udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Organizatorzy mają nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej.

We wrześniowym biegu mogą wziąć udział wszystkie osoby, które zgłoszą swoją 5-osobową drużynę. Liczba miejsc jest ograniczona, a o zapisach będzie decydować kolejność zgłoszeń. W niektórych miastach miejsca kończą się naprawdę szybko, dlatego prosimy nie zwlekać z rejestracją – komentuje Marta Hernik, Global Project Manager Poland Business Run.

W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje.

– Zainteresowanie pierwszą edycją Business Run w Lublinie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, dlatego w tym roku zwiększyliśmy liczbę miejsc aż dwukrotnie. Jesteśmy przekonani, że tym razem jeszcze więcej osób będzie chciało wesprzeć tę wyjątkową, sportową inicjatywę, której przyświeca tak piękny i szczytny cel – dodaje Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego i koordynator Lublin Business Run.

Na bieg można zapisać się na stronie internetowej: https://polandbusinessrun.pl/member/pl/register/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Beneficjentem zeszłorocznego biegu był Mateusz Krzeszczyk spod Chełma, który  w wieku ośmiu lat stracił nogę w wypadku rolniczym. Dzięki lubelskim biegaczom Fundacja Poland Business Run mogła pomóc Mateuszowi w sfinansowaniu profesjonalnej protezy, która pozwoli mu realizować jego plany i marzenia.

Jestem pełen podziwu dla ludzi, którzy pobiegli dla mnie mimo niepogody. Jak przyjechałem tu i zobaczyłem, ile osób bierze udział w rozgrzewce, to łezka w oku się zakręciła – przyznał w zeszłym roku Mateusz Krzeszczyk, dla którego mimo deszczu zmobilizowali się biegacze z Lublina.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 jest Mariusz Zieliński  z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. W dniu biegu Mariusz będzie obchodzić 40. urodziny.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych w wielu miastach. Jak co roku wezmą w niej udział drużyny składające się z 5 zawodników, każdy ma do pokonania dystans ok. 4 km.

Więcej informacji znaleźć można na stronie Lublin Business Run: www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin oraz w wydarzeniu na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/228374911052557/.
2018-04-24 08:18:23
(fot. Espire Studio Agencja Fotograficzna Przemysław Jagiełło)

2 komentarze

  1. Biegać po polach i lasach a nie blokować miasto.

    • co za barania łąka, zobaczyłeś chociaż w swoim kalendarzu miesiączkowym jaki to dzień tygodnia 2 września będzie, co ci miasto będą blokować w niedziele, jest zakaz handlu więc po kościółku już nie pojedziesz z rodzinką na rajd po marketach, ludzie organizują imprezy by pomóc innym a tu się trafi janusz cebula co z rana zapomniał użyć pasty na ból żopy

Z kraju