Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Centrum Chełma przejdzie kompleksową rewitalizację. Chodzi o Plac Łuczkowskiego oraz Park Miejski

Na Placu Łuczkowskiego w Chełmie wyremontowana zostanie nawierzchnia, co pozwoli w sezonie zimowym organizować lodowisko dla mieszkańców. Prace przeprowadzone zostaną także w Parku Miejskim.

Wniosek złożony przez Urząd Miasta Chełm, dotyczący dofinansowania projektu pn. „Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie”, został zaakceptowany i oceniony pozytywnie. To oznacza, że miasto otrzyma prawie 12 mln zł na ten cel. Łącznie wartość inwestycji oszacowano na ponad 16 mln zł.

Projekt zakłada, że na Placu Łuczkowskiego wyremontowana zostanie nawierzchnia, zamontowane zostaną elementy małej architektury, remont przejdzie studnia. Wymienione zostanie również oświetlenie, przebudowany będzie też budynek wyjścia z podziemi, który jednocześnie stanie się miejscem integracji międzypokoleniowej, tzw. „Senior Cafe”. Do tego dochodzą nasadzenia nowych drzew i roślin ozdobnych.

Z kolei w Parku Miejskim przy ul. Lubelskiej przebudowane zostaną ścieżki parkowe oraz ciągi pieszo-rowerowe, wyremontowanie będą schody z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową oraz wymienione ma być oświetlenie. Zakres prac obejmuje również przebudowę placu zabaw a także wykonanie nowych nasadzeń.

(fot. UM Chełm)

6 komentarzy

  1. 🙂 ”Senior Cafe” na prowincji 🙂

  2. Jejku co ten PiS u nas wyprawia? Tyle lat towarzyszka prezydent nic nie robiła. A tu te pisiory dewastują Moskwę wschodu?

  3. A nie lepiej zaorać, posadzić drzewa i żubrów napuścić?

  4. Zrobią „piękny” beton jak w Świdniku, a drzew będzie tyle co kot napłakał. Nawet nie ma gdzie się schować w cieniu bo wszystkie ławki są na samym słońcu. Urbaniści i architekci krajobrazu powinni zmienić myślenie…

  5. a wyjazd z Chełma na Hrubieszów koła można pourywać przy CPN

Z kraju