690 680 960

Celnicy zatrzymali rekordowy przemyt podrabianych ubrań i akcesoriów

Celnicy zatrzymali największy w tym roku przemyt podrabianej odzieży. Komplet sportowy kosztował złotówkę. Towar jechał na Ukrainę

Funkcjonariusze Służby Celnej z Tomaszowa Lubelskiego, podczas odprawy jadącego z Niemiec do odbiorcy na Ukrainie towaru, nabrali podejrzeń co do jego zgodności z przedstawionymi dokumentami. Głównym powodem była absurdalnie niska wartość towaru. Przykładowo komplet sportowy złożony z koszulki i spodenek był wyceniony na 21 centów, czyli około złotówki.

Funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się ładunkowi. Dokładne oględziny sugerowały, że są to podróbki. Odzież i obuwie opatrzone metkami znanych producentów były bardzo niskiej jakości. Do tego niedbałe wykonanie i niska jakość materiałów oraz opakowania zbiorcze zamiast stosowanego z reguły starannego opakowania potwierdzały podejrzenia. Do tego ujawniono 25 tys. sztuk zamków błyskawicznych mogących naruszać prawa własności intelektualnej.

Cały ładunek ważył ponad tonę, podróbki były wymieszane z legalnie przewożonym towarem. Po dokładnym sprawdzeniu zatrzymano kilkaset sztuk odzieży męskiej, w tym stroje sportowe, kurtki i bezrękawniki, a także kilkadziesiąt par obuwia damskiego. Zgodnie z prawem, za wprowadzanie do obrotu towarów naruszających prawa własności intelektualnej i przemysłowej sprawcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Celnicy powiadomili kancelarie prawne reprezentujące właścicieli praw do znaków towarowych. Dwóch z właścicieli już potwierdziło, że zatrzymany towar to podróbki i złożyło wniosek o ściganie sprawców.

Celnicy zatrzymali rekordowy przemyt podrabianych ubrań i akcesoriów

(fot. Izba Celna)
2016-02-11 11:35:07

10 komentarzy

 1. a to nie w drugą stronę się przewozi podróbki?

 2. Jean Claude Van Damme z Lublina/ k. Świdnika

  Bo ile były te żółte (modne) buty?

 3. ruskie najki nieździerajki i adidosy z czterema paskami ale akcja na skale medialną udana

 4. W sprawie tak drastycznej kary za ten czyn .niech się wypowie matka Madzi i Pan Trynkiewicz.

 5. Napoleon XV - Cesarz Abramowic

  O ile dobrze rozumiem towar został wprowadzony na rynek wcześniej przez producenta, nie hurtownika.

 6. to ja proponuje zerwac wszystkie metki jeśli jest mozliwosc i przekazac dla jakiegoś domu dziecka lub lubelskiego caritasu i wyslac na spalenie

 7. celnik przymierza buty, hehe, pani szuka coś na wieczór, he

 8. w nagłówku „rekordowy przemyt”, w artykule żadnych konkretów, propaganda redakcji?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas