Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Cała szkoła podstawowa, łącznie z oddziałem przedszkolnym, przechodzi na zdalne nauczanie

Wzrost liczby zakażeń daje się we znaki placówkom oświatowym z Lublina. Od jutra Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w całości przechodzi na zdalne nauczanie.

35 komentarzy

 1. Jutro powiem szefowi że nie przychodzę do pracy przez tydzień bo covid i niech mi płaci za siedzenie w domu.

 2. Niestety takie wytyczne więc zamykają. Dyrektor sam z siebie nie zamkną.
  Od początku września wiele szkół było zamykanych i otwieranych.
  Ilu uczniów, nauczycieli, pracowników z tych szkół wylądowało na intensywnej lub zmarło czego nikomu nie życzę?
  Czy to zamykanie szkół ma sens? Niech mi to ktoś wytłumaczy ale w sposób merytoryczny.

 3. Mam znajomą co bierze aktywny udział wymarszach lgbt i kodu. Za ostatni prostest antymaseczek też dostawali autokary i kasę.

 4. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Można zdeptać, obrażać nauczycieli jak widzę bezkarnie, narzekać ale jest coś takiego, jak nauczanie domowe. Nie musicie posyłać swoich dzieci do szkoły, możecie wykształcić ich sami. Powodzenia. 🙂

  • Depczą ponieważ część nauczycieli wiosną swoją pracę z dziećmi ograniczało do wysłania maila w dniu planowych zajęć z zakresem materiału do nauki (podręcznik strony 34-38, ćwiczenia 2-5 strona 12) i paroma linkami do youtube.
   Większość osób pracujących w sektorze prywatnym pracowało wówczas za 80% wynagrodzenia bez premii i dodatkowo odwalało pracę za tą część nauczycieli, których zarobki nie zostały obniżone.
   Nie wszyscy nauczyciele tak postępowali ale nie było ich mało.
   Mam nadzieję, że kuratorium dopilnuje aby nauczanie zdalne było realizowane w sposób godny tej nazwy.

 5. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Cyt. „Nie wszyscy nauczyciele tak postępowali ale nie było ich mało” – to świetnie. Proszę jednak podać szkołę, która spełnia wszystkie wymagania rodziców. Czekam z niecierpliwością.

  • To zależy nie od szkoły a od nauczyciela. Szkoła tworzy warunki.
   Nauczyciel powinien uczyć i rozwijać pasje i talenty dzieci. Sam powinien mieć pasję i predyspozycje do wykonywanego zawodu a nie męczyć się w pracy w zamian za profity. Moim skromnym zdaniem większość nauczycieli zniechęca do nauki a dzieci utalentowane są sprowadzane do szeregu.
   Cały ten system edukacji jest do bani.

   • Z miłości do zawodu nauczyciela.

    J. w., można wybrać nauczanie domowe. Po co narzekać, że „Cały ten system edukacji jest do bani.”? Żadnej konstruktywnej krytyki, samo narzekanie. Proponuję więcej obiektywizmu.

 6. Strajki wakacje święta covid więcej wolnego czasu niż pracy i jeszcze szczekają jak im źle wstydu nie macie.

 7. Wyksztalcona magister

  Nauczyciele to ludzie mądrzy i wykształceni. Dzięki nim niektóre dzieci uczą się wlasciwych zachowań, bo tacy rodzice, którzy się tu wypisują nie uczą dzieci nic dobrego. Chwala za to kochani nauczyciele Jesteście wielcy i nie przejmujcie się tym hejtem Nie warto.

 8. Rodzic Przedszkolaków

  Zgodze sie z faktem większego nakładu pracy u nauczycieli w szkołach. Niestety zaobserwowała kompletny brak zaangazowania w naukę zdalną nauczycieli z przedszkola… przynajmnie 2 placówek państwowych

 9. Z miłości do zawodu nauczyciela.

  Zazwyczaj jest tak, że rodzic, który ma żale i pretensje ma problemy ze swoim dzieckiem i nie przyjmuje tego do wiadomości. Współczuję frustracji. Wylewanie pomyj w Internecie to tylko chwilowa satysfakcja. Może warto opamiętać się, pokazać chociażby odrobinę szacunku, nie mówię już, że do nauczyciela, po prostu do drugiego człowieka. Warto dać dobry przykład dziecku. Z poszanowaniem do innych zawodów. Jesteśmy tylko ludźmi a uprzejmość nic nie kosztuje.