Były zastępca dyrektora ośrodka egzaminowania kierowców skazany. Kupił działkę, lecz za nią nie zapłacił

Za próbę doprowadzenia jednej z firm zajmujących się obrotem nieruchomościami do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, odpowiadał przed sądem były zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Sąd uznał, że wina Piotra S. nie budzi żadnych wątpliwości.

Przed lubelskim Sądem Okręgowym zakończył się Piotra S., byłego zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Prokuratura oskarżyła mężczyznę o usiłowania oszustwa. Sprawa miała swój początek w maju 2018 r., kiedy to Piotr S. zawarł z jedną z firm umowę na zakup nieruchomości. Była nią działka o powierzchni 0,75 hektara zlokalizowana w Sławatyczach.

Obie strony uzgodniły też warunki dotyczące zapłaty. Kupujący miał w ciągu dwóch tygodni przelać kwotę 676,5 tys. złotych. Jednak firma nie otrzymała nawet złotówki. Sprzedający początkowo przypominał o umowie oraz o obowiązku uregulowania należności, następnie wystosował oficjalne wezwania do zapłaty. Kiedy nie przyniosło to skutku, rozwiązał umowę oraz złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienie przestępstwa.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa Lublin – Północ. W trakcie przesłuchania mężczyzna złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledztwo zostało zakończone, zaś akt oskarżenia trafił do sądu.

Sąd uznał, że wina Piotra S. nie budzi żadnych wątpliwości. Za próbę doprowadzenia jednej z firm zajmujących się obrotem nieruchomościami do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, został skazany na rok pozbawienia wolności. Wykonanie kary zostało zawieszone na okres próby wynoszący trzy lata. Dodatkowo mężczyzna ma zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. zł a także blisko 14 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej spółki, jako zwrot poniesionych przez nią kosztów. Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

9 komentarzy

 1. … to jego auta na foto ????????????????

  • Chyba tak… chciał je oddać panu ojcu Rydzykowi (jak pewien bezdomny), ale arcy dyrektor powiedział, że chu***owe i nie chciał wziąć.

 2. złodziej okradł zlodzieja

 3. A co z jego zajmowaną funkcją ktorą dostał w prezenciku od Bieleckiej..:)? A co z jego oszustwami, dotyczącymi jego wykształcenia? Czy w organach państwowych wielu jest takich Piotrów S.?? Przeciez on to pólświatek przestępców…..co na PiS lokalne??? Tak się przyjmuje do pracy? tz. eksperci od…przekrętów!!!! Dostanie wyroki?? Czy Bielecka powinna dalej sprawowac tą funkcję szefowej???
  Co na to szefowa..i w jaki sposb dostała to szefostwo?
  Nie chcę takiego państwa!!!

 4. Za PO i podobnych dostałby odszkodowanie i teraz kandydował z pierwszego miejsca do parlamentu. Zapewne tego **** chcesz!

 5. to pisowski wsiurek … ot oszołomek, myślał, że zrobi deal życia.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.6981zł -0.15%
  • GBP 4.9562zł 0.28%
  • EUR 4.4789zł 0.33%
  • CHF 4.1362zł 0.61%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach