690 680 960

Od dzisiaj w pojazdach komunikacji miejskiej będzie wyłączona klimatyzacja

Lublin dołączył do miast, które zdecydowały się na wyłączenie klimatyzacji w środkach transportu publicznego. Zarząd Transportu Miejskiego wystąpił do przewoźników, którzy obsługują lubelską komunikację miejską, o wyłączenie układów klimatyzacji i wentylacji pojazdów, od dzisiaj do odwołania.

Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wymuszające cyrkulację powietrza, tj. klimatyzacji, wentylacji, chłodzenia oraz ogrzewania. Jednocześnie odblokowane zostały okna w przestrzeni pasażerskiej, tak aby pasażer mógł je samodzielnie otworzyć.

To kolejne działanie profilaktyczne w walce z epidemią koronawirusa w przestrzeni publicznej. Decyzja jest podyktowana troską o bezpieczeństwo pasażerów i kierowców, jak również odpowiedzią na wnioski osób korzystających z komunikacji miejskiej. Na wyłączenie klimatyzacji w pojazdach zdecydowały się również Warszawa i Kraków.

Od początku wystąpienia zagrożenia koronawirusem ZTM wspólnie z przewoźnikami podejmuje działania profilaktyczne, mające na celu
minimalizację zarażenia COVID-19.

Nadal, do odwołania obowiązują poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:
– dezynfekcja całego taboru komunikacji miejskiej,
– zawieszenie funkcji „ciepłego guzika” w pojazdach komunikacji miejskiej,
– wietrzenie pojazdów na pętlach podczas postoju poprzez otwarcie wszystkich drzwi,
– brak sprzedaży biletów bezpośrednio przez kierowców,
– wydzielenie stref buforowych w pojazdach, w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń,
– ograniczenie bezpośredniej obsługi klientów w punktach prowadzonych przez ZTM,
– ograniczenie mówiące o tym, że w każdym pojeździe jednorazowo może podróżować liczba pasażerów równa połowie miejsc siedzących.

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

  1. Oszczędności,wiadomo że klimatyzacja zużywa paliwo.Ludzie nie wykupują miesięcznych bo nie wiadomo co będzie dalej,dzieci siedzą w domach ,więc jężdżą tylko 65+😂Każdy kolejny dyrektor tej miejskiej spółki jak dostanie stołek to obiecuje niestworzone rzeczy ,że tak zmieni firmę że ho,ho.
    A tu lipa…Najpierw niech przestaną wrzucać na kierownicze miejsca swoich protegowanych,a niech wezmą kogoś kto w poprzedniej pracy odnosił sukcesy , to może się coś zmieni .Na razie to jest maszynka do wypompowywania pieniędzy podatników na wygodne i stałe posadki dla wąskiego grona osób.

  2. Grześ przez wieś ,skoro wiesz jak wygląda układ klimatyzacji w autobusach i wiesz ze nie jest tak jak w naszych „passerati ” to uchyl nam , nieznającym się na niczym januszom ,rombka tajemnicy jak wyglada układ klimatyzacji w autobusach

    • uchyl sobie rĄbek słownika, bo cokolwiek „mądrego” byś nie napisał, to przez takie byki wszyscy mają cię za przygłupa

  3. Bsrdzo dobrze, klimatyzacja co niby włączona a i tak jej nie czuć to chyba żart jakiś. Wolę zdecydowanie swieże powietrze. Nie należę do osób które umierają od nadmiaru tlenu w otoczeniu i nie boję się otwartego okna. Klimatyzacja i walka z wirusem, no dobre sobie. To chyba jedno przeczy drugiemu.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!