690 680 960

Burze znów nadciągają nad Lubelszczyznę. Mają byc groźne, już łamią drzewa

Opady deszczu a przede wszystkim silny wiatr i liczne wyładowania atmosferyczne. Do tego opady gradu – tak zapowiadają pogodę na dzisiejszy wieczór współpracujący z nami specjaliści.

Bardzo groźne burze zmierzają nad południowo – zachodnią i zachodnią część Lubelszczyzny. Miasta jakie są narażone na wystąpienie groźnych zjawisk pogodowych to Kraśnik, Opole Lubelskie, Poniatowa a także Kazimierz Dolny i Puławy oraz Ryki.

– Omawiane zjawiska stwarzają zagrożenie występowania opadów gradu o średnicy 4-5 cm a także silnych, niszczących porywów wiatru powyżej 100 km/h. Z biegiem godzin burze mogą przemieszczać się w głąb województwa i stwarzać ryzyko występowania znacznych szkód – poinformowali nas „Lubelscy Fani Burz”

W chwili obecnej silne podmuchy wiatru już spowodowały, że droga krajowa nr 17 Lublin – Warszawa jest w wielu miejscach zablokowana dla ruchu. – Za Rykami stoimy pomiędzy powalonymi drzewami – informuje Piotrek. Wichura powaliła tam kilka drzew, które leżą do kilkadziesiąt metrów, całkowicie blokując przejazd.

Lubelscy Fani Burz na żywo przekazują relację z bieżącej sytuacji pogodowej w naszym regionie. Kliknij TUTAJ
(fot. nadesłane – Piotrek – DZIĘKUJEMY)
2015-07-19 18:34:54

3 komentarze

  1. A ja jechałem DW 801 Nadwiślanka to co tam sie działo to armagedon. Dzieki dla pana z poloneza ktory nas prowadził obiazdem w woj. Mazowieckim.

  2. Drzewa przy drodze nie zabijają przecież, sadźcie ich więcej.

  3. Jak zarządca dróg nie chce zrobić porządku z tymi drzewami to chociaż burza zrobi z tym zagrożeniem dla kierowców ład.!!!

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas