690 680 960

Burze pojawią się w poniedziałek na obszarze woj. lubelskiego. Będą mniej intensywne niż niedzielne

W poniedziałek w regionie należy spodziewać się lokalnie burz. Będą one mniej intensywne, niż te niedzielne, ale przyniosą obfite opady deszczu, a miejscami również gradu.

Przeważający obszar Polski znajdzie się w poniedziałek na skraju wyżu znad Wysp Brytyjskich. Jedynie na południowym-wschodzie i wschodzie zaznaczy się falujący front chłodny. Nad północną część kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym.

Burze już od pierwszej części dnia mogą wystąpić w powiatach na wschodzie, południu i południowym-wschodzie woj. lubelskiego. Największa aktywność jest prognozowana przy granicy z Ukrainą. Przepływ mas powietrza dalej będzie słaby z uwagi na niewielką różnice ciśnienia. Zatem podstawowym zagrożeniem okażą się ulewne opady deszczu powodujące punktowe podtopienia. Akumulacja opadów pochodzenia burzowego do 15-30 mm. Gdzieniegdzie przy samej granicy państwowej do 40 mm.

Przeważnie mają być to pojedyncze komórki burzowe, miejscami łączące się w słabo zorganizowane klastry wielokomórkowe o krótkim okresie trwania. W czasie burz powieje do 80-90 km/h, punktowo pojawi się grad. Jednak nie tak duży jak wczoraj w Polsce. Najwięcej burz wystąpi w pierwszej części dnia, po godzinie 14 główna aktywność burzowa ma być za wschodnią granicą państwową.

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczy powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, tomaszowski, zamojski i Zamość.

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz o umiarkowanym natężeniu ocenia się na 80%.

Najnowsze informacje pogodowe
Położenie opadów i lokalnych burz

(fot. lublin112.pl)

8 komentarzy

 1. A w niedzielę były gdzieś burze?

  • Były, m.in. w powiatach bialskim, zamojskim, tomaszowskim, biłgorajskim, włodawskim, chełmskim, czy krasnostawskim.

  • Generalnie nie warte to było ostrzegania RCB i wydawania 3 stopnia dla Lublina przez imgw. Niech oddają pieniądze bałwany, bo nie umieją nic a nic przepowiadać pogody. UM model, lowcybur.pl to samo pisali, że nic niebędzie.

 2. Od jasnowidza spod samiuśkich Tater dostałam SMS dostałem zapewnienie, że : „abo bedzie pogoda, abo bedzie loło, jak cholera”.

 3. Pogoda, lepsza lub gorsza jest zawsze, natomiast opadow m. Lublin nie widziało od dawna, burze tylko w telewizji.

  • Uprzejmie podpowiadam… i w polityce też burze… żrą się już o przyszłe stołki… 😆

 4. Dzisiaj nie ma szans na burze w Lublinie. Nie ma wymiany mas w powietrzu. Także dzisiaj prognoza chyba nie będzie trafna.

  • To nie jest prognoza dla Lublina i nie jest w niej napisane, że burze mają się pojawić nad Lublinem ;). Także prosimy czytać tekst z większą uwagą.

Kursy walut

 • USD 4.0181zł -0.04%
 • GBP 5.0458zł -0.27%
 • EUR 4.3303zł -0.07%
 • CHF 4.5913zł -0.25%

Polub nas