Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwa kontrola CBA w „Cukrowni Werbkowice”

W poniedziałek rano Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o rozpoczęciu pod koniec czerwca kontroli w „Cukrowni Werbkowice”. W zainteresowaniu funkcjonariuszy jest modernizacja oczyszczalni ścieków przemysłowych.

Dzisiaj rano Wydział Komunikacji Społecznej CBA poinformował, że Delegatura CBA w Lublinie sprawdza modernizację oczyszczalni ścieków przemysłowych na terenie „Cukrowni Werbkowice”, inwestycję którą prowadzi Oddział Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

Dalej w komunikacie czytamy, że funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych Delegatury CBA w Lublinie 30 czerwca 2021 r. rozpoczęli kontrolę w cukrowni.

– Kontrolerzy zbadają wybrane decyzje Oddziału Krajowej Spółki Cukrowej S.A., które dotyczą oczyszczalni oraz ocenią ich zgodność z prawem. Termin zakończenia kontroli planowany jest na 29 września 2021 r. – wyjaśnia CBA.

(fot. CBA – ilustracyjne)

10 komentarzy

 1. Przepraszam za dociekliwość.
  Czy jedna z najnowocześniejszych w Europie, po modernizacji cukrownie na Krochmalnej w Lublinie sprawdzali ci sami panowie??

  Haha zaraz zamkną, bo nierentowna, albo Łunia kazała, bo Niemiec swój cukier też gdzieś musi opchnac

  • W Polsce powinno się przejść na cukier z brzozy. Powinno się założyć plantacje. Ale państwa nie interesują zyski i zdrowie i dobro obywateli. Tylko kowid 19 i nic więcej. Za miskę ryżu.

  • ty idioto. Jacy Niemcy?masz dobrze nasr……we łbie. W Polsce cukier jest krajowy. Zresztą jak ci się nie podoba to won na Białoruś.

   • Zamiast szastać obelgami proponuję sprawdzić:
    1. Kiedy, ile i które cukrownie zostały zakupione przez kapitał niemiecki.
    2. Prześledzić historię tzw. „kwot cukrowych”- kiedy zostały nałożone, a kiedy zostały zdjęte.

  • A to nie werbkowice i Krasnystaw dostały linnie z Lublina

 2. Pabloo(oryginał)

  Będą kontrolować bulbulatory.

 3. Ciekawe kto naslal tam kontrolerów? Ktoś chyba chce zniszczyć, zmienić zarząd , podporządkować sobie i czerpać zyski. Ostatnio PiS wszędzie się wpycha.

 4. Nooo nareszcie wzieli się za złodzieji! Już 4 zacier w tym roku zmarnowany! A przez co?? Bo dosypują jakieś świństwo i dżordże robić nie chcą, piłyby tylko to co zrobiły. Durczą później i swawolą, gąsiory potłuką i kaczki poduszą. Cukier kryształ to ma być czysty jak kobieta i amfetamina, najlepiej dziewica niepokoloana.

 5. Krzysztof,, Ochota,,

  ,, Trwa,, ale jak już się między sobą rozgrzeszą to ja tą całą resztę kupię. Dajcie tylko info

 6. Takie hrubieszowsko – hrubieszowskie gierki.

Wiadomości z info112