Budy: Pędził bmw w zabudowanym 107 km/h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Na trzy miesiące stracił prawo jazdy obywatel Litwy, który pędził w obszarze zabudowanym 107 km/h oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Policjantom tłumaczył, że po prostu się śpieszył.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Budy w powiecie tomaszowskim. Policjanci z drogówki zatrzymali 46-letniego obywatela Litwy. Mężczyzna pędził bmw w obszarze zabudowanym 107 km/h, w miejscu gdzie było ograniczenie do 50 km/h i co więcej wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych.


– Za oba wykroczenia kierowca dostał dwa mandaty na łączną kwotę 600 zł. Mundurowi również zatrzymani mu prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o 57 km/h. Obcokrajowiec tłumaczył się policjantom, że mu się spieszyło, dlatego szybko jechał – informuje mł.asp. Agnieszka Gromek z tomaszowskiej Policji.

2015-09-17 18:56:54
(fot. wideo Policja Tomaszów Lubelski)

43 komentarze

 1. tych za wschodniej granicy powinni wydalać za coś takiego w trybie natychmiastowym

 2. pędził?.. poważnie? Zrozumiałe, że zabrali mu prawko – bo tak każą przepisy, aczkolwiek redakcji lublin112 chyba już kończą się gorące tematy skoro piszą na portalu o tak niewielkich wykroczeniach używając określenia pędził w stosunku do prędkosci 107km/h… i to jeszcze ledwo zaludnionej wiosce, gdzie widac ze przed czlowiekiem nic nie jechalo, nie stworzyl zadnego zagrozenia dla pieszych czy innych samochodow… Troche żal że policja łata budżet tylko ze wzgledu na to, że musi – zamiast faktycznie pilnować porządku…

  • Wręcz przeciwnie, tematów nie brakuje, pozdrawiamy.

  • Pędził, poważnie. Szybciej o 57 km/h w terenie zabudowanym. Idiota jechał ponad 2x szybciej niż powinien więc nie było to „drobne wykroczenie”. Bardzo dobrze, że został złapany i że zostało mu zabrane prawo jazdy zanim kogoś zabił wyprzedzając na przejściu dla pieszych. Mam też nadzieję, że Ty, jeśli też tak jeździsz – również stracisz prawo jazdy.

   • Ja się jak najbardziej zgadzam, że w tej sytuacji ze względu na przepisy należał się mandat. Aczkolwiek Panie Vanpit jeżeli Pan uważa, że przy sprzyjających warunkach pogodowych i sytuacji w której nikomu nie może stać się krzywda – bo nie ma komu – nazywanie kogoś „idiotą który mógł kogoś zabić” bo troche przekroczył dozwoloną prędkość i dodatkowo wywoływanie w tym temacie przysłowiowej „g*wnoburzy”, to mogę śmiało stwierdzić, że to Panu powinno się tymczasowo zabrać prawo jazdy i wysłać na jazdy doszkalające – najwyraźniej zalicza się Pan do grupy osób biernie prowokujących innych kierowców do wyprzedzania poprzez jazde znacznie PONIŻEJ dozwolonej prędkości – takie osoby także należałoby zacząć karać

    • każdy tak mówi i pisze jeżeli nie widział na własne oczy potrącenia i dopóki jego albo jego bliskich to nie spotka to wydaje mu się ,że jego to nie dotyczy ot drobne przekroczenie prędkości. Bajki opowiadasz ,żal w ogóle to komentować ale 50km/h a 107km/h to olbrzymia różnica. Przy 50 z pieszego zostają wióry i właśnie przez takich idiotów jak ten na filmie ginął ludzie.On nie widział czy ktoś jest na przejściu czy też nie.A nawet jakby po wychyleniu się zobaczył byłoby już za późno na reakcje bo jedzie o wiele za szybko.Więc jeżeli bierzesz w obronę gościa ,który tak jeździ sam jeździsz tak samo a komentarze piszesz ,żeby zaprotestować zmianom w przepisach i usprawiedliwić też swoje występki.

    • Ty to poje…ny Heh jesteś lub przy porodzie weterynarz cie upuścił na głowę, Zapewne nie tak dawno przesiadłeś się z BMX na starego bolidaMW jeśli w ogóle posiadasz uprawnienia. Mam nadzieję,że drzewo które na ciebie czeka jest solidnych rozmiarów.

    • A jakby ktoś z prawej na przejście wchodził to co ten baran z bmw by zrobił? Pomyśl zanim coś napiszesz.

 3. A policjant kierujący radiowozem z wideorejestratorem wypisał sobie mandat też na 600 zł oraz kolega/koleżanka która siedziała na fotelu pasażera zabrała mu/jej prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym??
  W przepisach jest jasno sprecyzowane że KAŻDY kierujący pojazdem który przekroczy prędkość (i tu nie ma wyszczególnionego ze pojazd uprzywilejowany nie nawet z włączonymi sygnałami świetlnymi koloru niebieskiego) jak przekroczy prędkość na terenie zabudowanym traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy!
  Taki przepis zgotowała nam PO i mino iż to bubel prawny, prawo jest prawem i pan/pani policjant też musi oddać prawo jazdy.

  • wideorejestratora to nie dotyczy i są odrębne przepisy regulujące kwestie wykorzystania takich pojazdów przez polską policję więc policjant nie może dostać mandatu

 4. BMW i wszystko jasne

 5. http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/nowe-przepisy-dla-kierowcow-2015-bubel-prawny
  i cytat z tej strony: „Prawnicy Anuluj-Mandat.pl wskazują przy tym na absurdalność zapisu, który mówi, iż w każdym przypadku przekroczenia o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym policjant musi zatrzymać prawo jazdy, bez żadnych wyłączeń, gdyż odnosi się nie do wykroczenia a do faktu przekroczenia prędkości. A więc policjant musi zatrzymać prawo jazdy kierowcy karetki jadącej na sygnale, kierowcy straży pożarnej jadącej na akcje, innemu policjantowi jadącemu na sygnale na interwencję, funkcjonariuszom BOR w pojazdach uprzywilejowanych, a przede wszystkim koledze policjantowi za kółkiem nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem, na podstawie którego policjanci chcieli ukarać innego kierowcę. Zwłaszcza, że wprawdzie dyskusyjnym jest czy wideorejestrator wskazuje prędkość samochodu na wyświetlaczu (bo musi radiowóz wyrównać prędkości obydwu pojazdów) ale pewne jest, że wideorejestrator wskazuje prędkosć radiowozu.
  W tym ostatnim przypadku kierowca ukarany zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące może się domagać od policjanta-pasażera takiego samego zatrzymania prawo jazdy koledze, czyli policjantowi-kierowcy. Jeśli tego nie zrobi, może odpowiadać przed prokuratorem za przestępstwo z art. 231 kk czyli niedopełnienie obowiązku służbowego.”

  Więc ja się pytam administratorów lublin112.pl czy wiedzą coś na temat tego czy policjant kierujący radiowozem też ma odebrane prawo jazdy? Czemu nic na ten temat nie wspominacie?
  Nie jestem za łamaniem przepisów prawa, ale jednak mimo wszystko policjanci też złamali przepisy KD wiec musi być i dla nich kara!!!!!

  • jak wyżej nie stosuje się tych przepisów do pojazdów uprzywilejowanych a do wideorejestratoerów są odrębne przepisy

   • Mylisz się kolego. Pokaż mi przepis który mówi o niestosowaniu tego przepisu względem pojazdów uprzywilejowanych czy też z wideorejestratorem! Przeczytaj uważnie: „Zwłaszcza, że wprawdzie dyskusyjnym jest czy wideorejestrator wskazuje prędkość samochodu na wyświetlaczu (bo musi radiowóz wyrównać prędkości obydwu pojazdów) ale pewne jest, że wideorejestrator wskazuje prędkość radiowozu.
    W tym ostatnim przypadku kierowca ukarany zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące może się domagać od policjanta-pasażera takiego samego zatrzymania prawo jazdy koledze, czyli policjantowi-kierowcy. Jeśli tego nie zrobi, może odpowiadać przed prokuratorem za przestępstwo z art. 231 kk czyli niedopełnienie obowiązku służbowego.” A wiesz co grozi za „niedopełnienie obowiązków służbowych”? Wydalenie ze służby nawet!
    Przeczytałeś? Jeśli nie to przeczytaj raz jeszcze aż zrozumiesz a jak nie rozumiesz to weź kodeks drogowy i poszukaj sobie artykułu który mówi, że KAŻDY kierujący pojazdem który przekroczy prędkość na terenie zabudowanym o 50 ma mieć odebrane prawo jazdy na okres 3 miesięcy! Jest wyraźnie przetłumaczone z polskich przepisów na polski ze nawet kierowca policyjnego radiowozu z zamontowanym wideorejestratorem jest zobowiązany jechać z przepisową prędkością nawet gdy goni sprawcę na terenie zabudowanym!! w przeciwnym razie ten którego gonili i złapią oraz odbiorą prawo jazdy może żądać (i ja bym żądał) od policjanta pasażera aby ten odebrał mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym inaczej bym zgłosił sprawę do prokuratury o niedopełnienie przez policjanta pasażera obowiązków służbowych! I uwierz mi ze jak jesteś trzeźwy i za nim policjant zaproponuje mi mandat za przekroczenie prędkości oraz utratę prawa jazdy wyjdę z wnioskiem o to by i kierujący radiowozem też stracił prawo jazdy to zaraz coś w nich mięknie i dają sobie spokój. Dadzą krótkie pouczenie lub też zdenerwują się na ten przepis ze tak ich kochany rząd i platformo wkopała i jadą dalej.
    Na ogół policjant który kierował też nie chce stracić prawa jazdy, a policjant pasażer nie chce być „katem” dla kolegi z patrolu gdyż jeśli by musiał to zrobić czyli odebrać koledze prawo jazdy i on by miał problem gdyż trzeba by było zaraz zeznawać, notatki sporządzać…. biurokracja kosztuje.

   • Jakie? Sprzeczne z ustawą? Nie mogą być akty niższej rangi sprzeczne z ustawami. Jeśli są, to są z mocy prawa nieważne. Jeżeli radiowóz nie był oznakowany jako uprzywilejowany to kierowca powinien dostać analogiczny mandat i zostać pozbawiony prawa jazdy.

    • Zagalopowałem się. Bez względu czy radiowóz był oznakowany jako uprzywilejowany czy nie był kierowca w świetle obowiązujących przepisów powinien zostać pozbawiony prawa jazdy. Każdy to każdy. Wyjątków nie przewidziano.

    • Ten przepis jest wogóle sprzeczny z ustawą zasadniczą czyli konstytucją, gdyż mowa w niej ze nie wolno karać dwa razy za ten sam występek (odebranie prawa jazdy i mandat). Polecam lekturę artykułu
     http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/nowe-przepisy-dla-kierowcow-2015-bubel-prawny w którym mowa ze jest to straszny bubel prawny sprzeczny z ustawą zasadniczą. Właśnie o to chodzi ze ten przepis jest niższy rangą i jest traktowany jak najbardziej wyższy rangą bo można ukarać kierowcę utratą prawa jazdy i dość sporym mandatem czyli zatykanie dziury budżetowej kosztem podatnika. Rozumiem ze za przekroczenie powinny być mandaty, ale zauważ ze gdyby policja która strzeże ładu i porządku nie odebrała w miesiącu czy dwóch ani jednego prawa jazdy to może by coś zmienili odnośnie tego przepisu.

    • polska4ever zacytuj te wg. ciebie ustawy które mówią ze pojazd z wideorejestratorem nie dotyczą te przepisy KD i może przekroczyć prędkość na terenie zabudowanym?

  • strażak - kierowca

   Widać prawnicy sami się zagalopowali bo istnieje definicja pojazdu uprzywilejowanego a za tym idzie też przepis o poruszaniu się w ruchu takiego pojazdu. Szkoda, że nie doczytali, że pojazd uprzywilejowany może nie stosować się do przepisów ruchu drogowego pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, znaków i sygnałów drogowych ale musi wykonywać polecenia kierującego ruchem. Oczywiście w dzisiejszych czasach jest mnóstwo pseudoprawników, którzy uważają się za najmądrzejszych i szukają dziury w całym. Może ci wszyscy prawnicy najpierw powinni przeczytać taki podręcznik kierowcy kat B. Tam w skrócie są opisane wszelkie przepisy ruchu drogowego. Aha i tutaj juz nie chodzi mi o policyjny nieoznakowany tylko wspomniane zabieranie prawa jazdy kierowcom karetek, straży itp którzy poruszają się korzystając z prawa uprzywilejowania.

   • Kolego strażaku, ja wiem i wszyscy wiedzą ze pojazd uprzywilejowany może jechać jeśli warunki pozwalają i nie stwarza on zagrożenia (gdyż pojazd uprzywilejowany – będący w akcji) stwarza większe zagrożenie może jechać z wyższą prędkością niż 50 km/h, ale przez ten przepis straciłem prawko jadąc z pacjentem i uwierz mi wszystko miałem legalne (zlecenie z CPR) i policja zatrzymała pod szpitalem, jechali za mną dobre parę kilometrów i wszytko nagrywali. Nie było tłumaczenia dla nich ze z pacjentem, ze pacjent wymagał szybkiej hospitalizacji…
    Dlatego rozumiem AA1 iż podniósł temat tej „walniętej ustawy”. Jak policja goniąc tego kierowcę przekroczyła prędkość to też kierowcy radiowozu zabrać prawo jazdy. I tyle w temacie. Jeśli my wg. tej ustawy mamy jechać nawet podczas akcji przepisowo to czemu oni nie mają? Święte krowy? Za złamane przepisów karamy ale ale nas to nie dotyczy? Coś nie fair wg. mnie!
    Odebrać temu panu prawko i niech poczuje co to jest 3 miesiace bez pracy, a tym bardziej ze praca w pewnym sensie też od niego wymaga mieć te PJ. Tylko ze on może siedzieć na fotelu pasażera i też pracować a ja już nie!

    • Szanowny Panie kierowca-karetka należało skierować sprawę na drogę sądową. Jeżeli miałeś zlecenie, jechałeś na sygnale, przekraczałeś przepisy, to istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że sąd by Cię ukarał.

     • sprawa była w sądzie i sędzia zadecydował że przepis to przepis i trzeba go przestrzegać. nie po to ustawodawca wymyślił by go nie respektować i tyle w temacie. ale jak każdy kij – przepis ma dwa końce i życzę by w imieniu nowych przepisów pojazd uprzywilejowany nie przyjechał na czas na miejsce zdarzenia bo jakiś pseudo mądrala wymyślił taki przepis i nie zastosował wyjątków a inny gorszy mądrala podpisał nie czytając go najpierw bo po co! Podpisać bo leży na biurku i przeszkadza…. Życzę także sędziemu i policjantom by się obudzili i rozpoczęli logicznie myśleć. To nie czasy ze po alkohol się jeździło na sygnale bo sklep zamkną!

    • strażak - kierowca

     No to w takim razie sędzia w tym wszystkim okazał się największym bezmózgiem. Dobrzy by było taką sprawę nagłośnić i oficjalnie zapytać o przepis karania pojazdu uprzywilejowanego jadącego „na sygnałach” a o przekroczenie prędkości. Nie widzę najmniejszego problemu aby na akcję jechać zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Koguty wyłączone, koreczki, czerwone światełko i w mieście 30 km/h….. i tylko czekać jak media się tym zajmą.

 6. Widać z daleka że w okolicach przejścia pusto

 7. Jakie brzydkie to BMW to aż patrzeć nie mogę na ten tył w x5 starej

 8. Nie jestem wielbicielem marki BMW, ale lublin112 przegina. Jeśli chodzi o każdy inny samochód niż bmw nigdzie w tytule nie jest podkreślana marka pojazdu, a jeśli w jakimś zdarzeniu bierze udział BMW, to od razu w tytule jest to zawarte. A autor artykułu piszący w tytule małymi literami bmw jest większym burakiem, niż opisywany kierowca.

 9. BMW to to było w 2000r. Teraz to szrot w cenie zjechanej octavii w dieslu.

 10. redakcja 112 ma racje,trzeba piętnować buractwo w Bolidach Młodych Wieśniakach,tak trzymajcie popieram was w 120%.

 11. 107 kmh na BMW to przecież bułka z masłem Na co dzień jeżdżę Bmw i śmiem stwierdzić że po niżej setki to męczę i siebie i auto . Ta marka nie jest stworzona do żółwiego tępa

 12. Nie oceniam jego wykroczenia, nurtuje mnie natomiast zupełnie inna kwestia. Jak to jest możliwe, że stracił prawo jazdy na 3 miesiące ? Jego prawo jazdy jest to dokument wydany przez inny kraj, podlegającym innym niż nasze regulacjom prawnym. Wydaje mi się, że jedyne co mógł dostać to mandat i zakaz prowadzenia pojazdów przez 3 miesiące na terenie Polski. Jeżeli faktycznie zabrano mu dokument wydany przez inne państwo, wydaje mi się, że zrobiono to bezprawnie.

  • Zagraniczne prawka też zatrzymują, tyle że od razu wysyłają do kraju, który dokument wydał. W swoim kraju prawdopodobnie odbierze dokument, ale w Polsce przez 3 miesiące i tak jeździć nie może.

  • Słusznie, wydaje Ci się.
   Pojedź do Niemiec, jak przekroczysz prędkość to też się tak tłumacz. W skrajnym przypadku możesz nawet trafić na odsiadkę. I co, powiesz, że jesteś obywatelem innego kraju i hulaj dusza?

 13. Niestety zabierają i w UE. Kolega za przekroczenie na 110 we Francji miał 165km/h zabrali i odeslali do PL. Ile zakazu we Francji to sąd Fr.ustali ale sądzę że na 1 raz to na 3 mięs Max .Ale za to 750€ się pozbył. Sam mu dowozilem.

 14. a dlaczego tylko 600zł, przecież za samą prędkość należy mu się 500zł, za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych tylko 100zł ?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9412zł 0.76%
  • GBP 4.8882zł 0.56%
  • EUR 4.341zł 0.34%
  • CHF 3.9649zł 0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Obchody 80. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę
   Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”. Lublin, 25-26 września 2019
   UMCS na Pikniku Naukowym XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki
   Kozłówka inspiracją dla akwarelistów
   Zaproszenie na Piknik Adoptuj Psa 3 Nałęczów
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.