Budowali kościół, wynosili kable. Za 90 złotych narobili strat na 20 tysięcy

Dwóch robotników, którzy pracowali przy budowie kościoła w Puławach narobiło strat na 20 tys. złotych. Zarobili na tym niecałe sto złotych.

W czwartek ksiądz nadzorujący budowę nowego kościoła w Puławach poinformował policję, że odkrył kradzież przewodów elektrycznych. Gdy na miejsce dojechali funkcjonariusze, okazało się, że sprawcy dokonali też wielu zniszczeń. Odcinali i na siłę wyrywali z tynku przewody elektryczne i komputerowe. Część z nich została już skradziona z terenu budowy, pozostałe leżały przygotowane do wyniesienia.

Jak oszacowano, koszt położenia nowych przewodów oraz przywrócenia ścian do właściwego stanu wyniesie 20 tysięcy złotych. Policjanci znaleźli punkt skupu, gdzie znajdowały się skradzione z budowy przewody. Tam też ustalono, kto je tam dostarczył. Jak się okazało, byli to dwaj robotnicy pracujący przy budowie kościoła. Obaj zostali skierowani do pracy jako osoby bezrobotne.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali obu mężczyzn. Są nimi 33 i 28 letni mieszkańcy Puław. To nie pierwszy ich konflikt z prawem, obaj byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Za zniszczenie mienia oraz kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak wyjaśniają puławscy policjanci, możliwe jest, że w kradzieży przewodów brało udział więcej osób. Nie są wykluczone kolejne zatrzymania w tej sprawie.

(fot. policja)
2015-11-14 11:12:55

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Jak ksiezulek doi wiernych na budowe Kościoła, a sam szuka „frajerów” zeby mu za darmo pracowali to nie ma się co dziwić…

  • Skąd wiesz że za darmo pracowali? Niestety kościół to budynek – a wszystko kosztuje, z twoich pieniędzy nie jest budowany, więc się nie martw

   • co sie nie martw kiedys pracowalem przy budowie kosciola dokladnie przy kryciu dachu bylo to 6 lat temu do tej pory zlamanego grosza nie dostalem bo ksiadz pieniazkow nie ma a na blache miadziana to mial

    • To do Sądu gościu. O ustalenie stosunku pracy i wypłatę wynagrodzenia! A nie tutaj siejesz nienawiść do księży i kościoła. Jeśli mówisz prawdę to bez żadnego problemu wygrasz!

   • BO kazdy wie o tym, że księża perfekcyjnie potrafią wykorzystać ludzi. A jesli z urzędu pracy to ciekawe czy ze zgloszonej oferty pracy ? Czy może z prac interwencyjnych ? Bo podejrzewam, że to drugie… Czy dostal ktoś coś od księdza oprócz „Bóg zapłać” – chyba pytanie retoryczne. .. A zapewniam Cię, że doskonale znam to środowisko i mam nadzieję, że sie kiedyś nawróca i zaczną wierzyc w Boga i glosic Ewangelię… Jak powiedział ks Lemanski – to pokolenie musi umrzeć… Licze na mlodych kksięży…

 2. robole takie są, dlatego budowlańców trzeba pilnować jak cyganów

 3. Pewnie na piwo czy wódkę chcieli uzbierać. Specjaliści od kradzieży 😀 pewnie się też specjalizowali na kradzieży różnych rzeczy z cmentarzy….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8136zł 0.52%
  • GBP 5.2984zł 0.69%
  • EUR 4.5752zł 0.47%
  • CHF 4.1655zł 0.49%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS