Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Budki nietelefoniczne stanęły we Włodawie. Nie da się z nich zadzwonić, lecz mają stanowić atrakcję (zdjęcia)

W środku znajduje się automat telefoniczny, jednak nigdzie się z niego nie dodzwonimy. W zamian za to można posłuchać o różnych miejskich ciekawostkach.

Wraz z rozwojem telefonii komórkowej budki telefoniczne, które przed laty były stałym elementem krajobrazu miast i wsi, już dawno odeszły do lamusa. Można powiedzieć, iż niejako stały się obecnie obiektem muzealnym. Jednak we Włodawie ustawiono właśnie dwa tego typu obiekty. Jedna z budek znajduje się na Rynku, druga obok ławeczki Krystyny Krahelskiej.

Choć w środku znajduje się automat telefoniczny, to jednak nigdzie się z niego nie dodzwonimy. W zamian za to można posłuchać o różnych miejskich ciekawostkach. Budki nietelefoniczne powstały z myślą o turystach odwiedzających te strony, jednak jak wyjaśnia burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński, także mieszkańcy mogą dzięki nim dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o mieście, w którym mieszkają.

Jedna budka poświęcona jest Krystynie Krahelskiej – harcerce, poetce, żołnierce Armii Krajowej i uczestniczce powstania warszawskiego jak też autorce jednej z najpopularniejszych piosenek Polski Walczącej: „Hej, chłopcy, bagnet na broń!”. W latach 1943-1944 mieszkała ona we Włodawie oraz była pielęgniarką w tutejszym szpitalu powiatowym. Druga z budek przedstawia przedwojenną historię Włodawy jednak nie tylko. Do tego dochodzą miejskie ciekawostki, o których mało kto słyszał.

Aby skorzystać z budki nietelefonicznej wystarczy podnieść słuchawkę i wybrać numer, pod którym znajduje się dany temat. Po jego wciśnięciu rozpocznie się odtwarzanie opowieści. Oprócz języka polskiego, jest też opcja wysłuchania ich w języku angielskim.

Autor: redakcja

22 komentarze

  1. Jedni mają pogłos
    Inni widzą białe myszki
    A Szcerba widzi kozę na komisj

    • z myśleniem w dodatku abstrakcyjnym to u ciebie kiepsko, naucz się czytać między słowami, Wąsik to kawał ch…a reszta dziada a porównanie tego co robił na komisji zakrawa na farsę z kozą w tle.

  2. To by było ciekaw

    Postawić szalety miejskie w których nie można się załatwić

Dodaj komentarz