690 680 960

Brawurowa akcja pograniczników na rondzie przy zamku. Zatrzymano dwie osoby

Kilka pojazdów straży granicznej, zamaskowani funkcjonariusze z długą bronią i skuty kajdankami mężczyzna. Brawurową akcję zatrzymania można było dostrzec na al. Tysiąclecia w Lublinie.

We wtorek Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas prowadzonych na terenie Lublina i okolic kontroli otrzymali informację, że na jednej z posesji znajdującej się na terenie Lublina, mogą byc przechowywane znaczne ilości nielegalnych papierosów. Pogranicznicy pojechali więc przeszukać wskazaną posesję.

Na widok funkcjonariuszy zbliżających się do posesji, uciekło z niej dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonego przeszukania odnaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 70 tys. złotych. Jednocześnie trwały ustalenia dotyczące zbiegłych mężczyzn. Jeszcze tego samego dnia zostali zatrzymani na terenie Lublina.

Jednego z nich zatrzymano w trakcie brawurowej akcji na al. Tysiąclecia. Poruszającego się tą ulicą mężczyznę zablokowały należące do pograniczników auta, z których wyskoczyli uzbrojeni w długą broń funkcjonariusze. Mężczyzna został skuty w kajdanki i po kilku minutach został zabrany do placówki straży granicznej. Obaj zatrzymani są mieszkańcami Lublina,

– Odpowiedzą teraz za nielegalne posiadanie i przechowywanie wyrobów akcyzowych pochodzących z przemytu. Zatrzymane papierosy miały trafić do nielegalnej sprzedaży na terenie Lublina, obecnie funkcjonariusze straży granicznej ustalają źródło pochodzenia kontrabandy – wyjaśnia ppor. Dariusz Sienicki z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Brawurowa akcja pograniczników na rondzie przy zamku. Zatrzymano dwie osoby
Brawurowa akcja pograniczników na rondzie przy zamku. Zatrzymano dwie osoby

(fot. nadesłane -Aleksandra)
2016-10-06 17:29:51

38 komentarzy

 1. Jakby nie kolejne głupie rządy i wymogi UE to fajki były by po 8pln w sklepie i przemyt by upadł. A tak mamy papieroski w sklepie po 15pln i każdy palacz kombinuje. Oni są durniami bo jakby faje były po 8pln to nagle by wzrosły podatki od tytoniu – ale niestety debile nie znają krzywej Laffera i się popisują akcjami pograniczników, którzy powinni się zajmować czym innym

  • Gdy były fajki po 8 zł to na Ruskiej były po 4 zł. Koszt wyprodukowania paczki fajek to ok. 1,5 zł a reszta to podatki. Aby przemyt upadł to paczka musiałaby kosztować 2 zł.

 2. Oni znają krzywą Laffera, tylko przy pomocy tych wysokich podatków chcą ograniczyć palenie papierosów bo nakłady na leczenie palaczy przewyższają dochody z akcyzy. Wystarczyłoby każdemu Ukraińcowi złapanemu na przemycie dać 10-letni zakaz wjazdu do Polski i moment by sie przemytnicy z tamtej strony wykruszyli.

 3. To jeszcze zrobić porządek z tymi co pod galą handlują kontrabandą.
  Ale to chyba kwestia czasu…

 4. Problem tkwi w tym, ze zyjemy w nedzy i wiekszosc przedsiewziec jest nieoplacalnych jezeli ma byc zrobionych legalnie lub nikt nie chce za to zaplacic. A SG wcale nie jest taka sprytna, pewnie zadzwonil jakis zazdrosny konfident i poprosil aby zajeli sie kolega. Tak wygladaja spektakularne akcje policji i innych sluzb.

 5. Gdyby funkcjonariusze mieli trampki zamiast kilogramów broni, to by dogonili uciekających i brawurowo-popisowa akcja nie byłaby potrzebna.

 6. a pod NOWA jak sprzedawali to beda sprzedawac i tam nikt sie nie zabierze a tutaj tylko jakas popisowa akcja, a NOVA…ciągle jakieś „mędy” zaczepiają ludzi aby im wcisnac fajki bez akcyzy, pracuje niedaleko od dobrych 10 lat…i juz nawet nei mam zludzenia, ze cos z tym zrobia, i nie policja nie jest przez nich oplacana…. otym nieprzyjemnym handlu wie chyba kazdy lublinianin, i jak tu szanowac policje? rowni i rowniejsi….

  • Szkoda ci ortalionie że ty musisz u kogoś robić za marne cebuliony , to weż reklamówkę szlugów i próbuj sprzedać bez przypału to zobaczysz że to nie takie proste , pamiętaj zaliczysz kilka przypałów zapłacisz grzywnę to zobaczysz ile i co kosztuje. Jeśli ci to przeszkadza to nie pałętaj się jak menda po j… w tamtej okolicy .

 7. Haha, a jak sprzedają na chodnikach ,że się przejść nie da to to jest legalne 🙂

 8. Jasne wczoraj złapali a dzisiaj stoją i dalej handlują , ktoś obrotny odrobi to w kilka dni .

 9. Czy okraść kogoś kto sprzedaje papierosy z nielegalnego przemytu jest złodziejstwem czy dobrym uczynkiem ?

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.15%
 • GBP 5.0417zł -0.18%
 • EUR 4.3233zł -0.24%
 • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas