Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Bomba w świdnickim sądzie. Ewakuowano wszystkich na zewnątrz

Dzisiaj przed południem w sądzie w Świdniku ogłoszono alarm bombowy. Zadecydowano o przerwaniu pracy i ewakuowaniu wszystkich znajdujących się w środku osób.

We wtorek tuż po godz. 11.00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku otrzymali zgłoszenie, że w budynku Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Świdniku znajduje się ładunek wybuchowy. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy a także straż pożarną celem zabezpieczenia budynku. Do akcji sprawdzania pomieszczeń przystąpili policjanci. Na czas działań, ewakuowano wszystkie znajdujące się w środku osoby.

Zadecydowano także o zamknięciu dla ruchu fragmentu ulicy Wyszyńskiego. Po sprawdzeniu każdego zakamarka sądu okazało się, że nie ma tam nic podejrzanego. Alarm okazał się fałszywy.

Teraz mundurowi poszukują sprawcy zamieszania. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sprawca musi pokryć koszty całej akcji a te w tego typu działaniach są bardzo duże.

(fot. Świdnik Wysokich Lotów)
2015-01-27 17:09:35

8 komentarzy

  1. Sąd sądem,sprawiedliwość musi być.To chyba za ten wyrok na policjancie??

  2. Znowu? Ktoś bardzo tego sądu nie lubi.

  3. Nie popieram takich fałszywych alarmów, ale zgodnie z powiedzeniem:”Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, uważam, że trochę ruchu na świeżutkim powietrzu sądowym, śpiochom, biurwom, a nawet samemu Wysokiemu Sądowi, zupełnie nie zaszkodzi. 🙂

  4. Ewakuowano wszystkich na zewnątrz ?? Mam nadzieję, że i tych wewnątrz też ewakuowali :))))

  5. Temu grozi 8 lat za zabawę z Sadem a tamten za zabicie 19-latki dostał tylko 4 a drugi z Łęcznej za ugodzenie 3-letniego synka nożem w brzuch dostał też 4-ry pewnie ich kuratorem jest jakaś kobieta,

  6. chyba kogoś poirytował ten dzisiejszy wyrok

  7. szkoda że bum nie było,ale ktoś mądry chciał żeby sprawa sie nie odbyła ciekawe to,