Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bolt i Uber mają konkurencję. W Lublinie wystartowała nowa platforma do zamawiania przewozów

Na terenie Lublina rozpoczęła funkcjonowanie kolejna platforma, za pomocą której mieszkańcy mogą zamówić przejazd. Działa na podobnej zasadzie jak Bolt czy Uber, jednak do współpracy kusi też tradycyjnych taksówkarzy.

W czwartek w Lublinie rozpoczęła działalność nowa platforma do zamawiania przewozów pasażerskich. Free Now funkcjonuje na podobnej zasadzie jak Bolt czy Uber i to właśnie dla tych dwóch firm ma stanowić konkurencję. Użytkownicy mogą zamawiać przejazd i płacić za niego za pomocą aplikacji, lub też na zasadach funkcjonujących w tradycyjnych taksówkach, kiedy to opłata liczona jest według wskazań taksometru. Wśród dodatkowych opcji jest także przewóz małych zwierząt oraz przesyłek.

Jak wyjaśnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce, na początek mieszkańcy mają do dyspozycji blisko 100 pojazdów, jednak docelowo firma chce nawiązać współpracę łącznie z 300 kierowcami. Jak ustaliliśmy, wielu z nich to osoby, które już obecnie jeżdżą dla Bolta czy Ubera. Jednak Free Now kusi też tradycyjnych taksówkarzy, oferując niższe niż w konkurencji prowizje czy też dodatki finansowe za każdy zrealizowany przejazd.

Jeżeli zaś chodzi o pasażerów, to wśród atutów wymieniono szybki czas dojazdu auta pod wskazany w zamówieniu adres, a także niskie ceny za przejazd. Na początek dla mieszkańców Lublina zastosowano promocję w postaci obniżonej o połowę opłaty za kurs. Free Now to również hulajnogi, tutaj firma chwali się, że 1/3 dostępnych hulajnóg w Polsce dostępna jest poprzez ich aplikację.

– Bardzo się cieszymy, że nasza usługa dotarła do Lublina, bo to miasto z dużym potencjałem. Otwieramy się także na nowych partnerów, którzy chcą korzystać z wygodnej aplikacji do pozyskiwania zleceń oraz atrakcyjnych zarobków i bonusów. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Lublina pokochają naszą usługę, bo zapewniamy wygodę, przystępne ceny znane z góry, szybkość i bezpieczeństwo – mówi Krzysztof Urban.

Free Now, jako aplikacja łącząca pasażerów z kierowcami, powstało w 2009 roku w Hamburgu. Jej udziałowcami są m.in. Daimler i BMW. Obecnie platforma działa w 10 krajach Europy. W Polsce dostępna jest już od 10 lat, dotychczas w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach oraz Łodzi, a od dzisiaj dodatkowo w Lublinie, Rzeszowie, Białymstoku i Bydgoszczy.

(fot. Free Now)

36 komentarzy

  1. A kierowcy bez prawa jazdy i obsada kolorowa

  2. Jeszcze szybciej niż bolt… strach pomyśleć co to będzie się działo ??

  3. Aplikację Eco to że wsadź

  4. Kolejni oszuści podatkowi i ludzie bez wymaganych dokumentów

    • Kolejna sałata która zamiast uczciwie wozić pasażerów jęczy, że tańsza i lepsza konkurencja działa.

  5. Kolorowi i banderowcy. Ile gwałtów będzie w nocnych kursach?

Z kraju