Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Blokada kolejnej drogi prowadzącej do granicy. Utrudnienia w ruchu na krajowej 2

Rozszerza się protest na drogach w regionie prowadzących do przejścia granicznego z Białorusią. W poniedziałek rano protestujący kierowcy ciężarówek weszli na krajową 2, w rejonie jednego z przejść dla pieszych. Jest to forma protestu wobec blokady przejścia granicznego.

Jak poinformowała w poniedziałek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na drodze krajowej nr 2 rozpoczął się protest. Uczestnicy weszli na przejście dla pieszych w miejscowości Woskrzenice Duże, na trasie Biała Podlaska – Terespol.

Obecnie droga zablokowana jest w obu kierunkach. Dla pojazdów osobowych wyznaczono objazd w kierunku Terespola drogami lokalnymi. Protest ma związek z transportem towarów ciężarówkami do Rosji i na Białoruś. Obecnie na przekroczenie polsko-białoruskiej granicy trzeba czekać około 40 godzin. Kierowcy stracili cierpliwość i weszli na przejście dla pieszych, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec blokadzie przejazdu w kierunku Białorusi.

Uczestnicy blokady przejścia granicznego, która trwa kolejny dzień, żądają natychmiastowego zatrzymania handlu pomiędzy UE i Rosją. Jak zaznaczają każdy towar i każde euro, które zasila rosyjską gospodarkę przeznaczane jest na mordowanie Ukraińców. Wczoraj protest prowadzony był w rejonie przejścia granicznego Kukuryki – Kozłowicze. Dzisiaj również pojawi się tam blokada.

(fot. Policja Biała Podlaska)

38 komentarzy

  1. Brawo. Wszystkie tiry przez Ukrainę powinny jechać. Tam wg onuc nie ma wojny.

  2. Jeżeli polska firma coś wiezie na wschód (nie na Ukrainę) to jej właściciele powinni się wstydzić takiego zarobku i nic już nie wysyłać. Dzięki nim od razu by sankcje zadziałały.
    A białoruskie i ruskie TIRy niech jadą przez Ukrainę.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo