Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Biuro Prognoz Hydrologicznych ostrzega przed wezbraniem na Bugu

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych, wydało dziś zmianę ostrzeżenia z dnia 17. Zgodnie z najnowszymi prognozami, na Bugu wystąpiło wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 11.26 dnia 19 lutego 2024 r. do godziny 12.00 dnia 21 lutego 2024 r. W związku ze spływem wód opadowych prognozowane są dalsze wzrosty poziomu wody przy aktualnie przekroczonych stanach ostrzegawczych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniane jest na 90%. Istnieje wysokie ryzyko pogorszenia warunków hydrologicznych w regionie.

Zaleca się mieszkańcom i instytucjom na obszarze objętym ostrzeżeniem zachowanie szczególnej ostrożności oraz monitorowanie sytuacji poprzez oficjalne komunikaty i informacje dostępne na stronie meteo.imgw.pl.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących zjawisk prosimy o kontakt z lokalnymi służbami ratowniczymi oraz śledzenie bieżących komunikatów od IMGW-PIB. Powyższe ostrzeżenie stanowi ważne źródło informacji dla społeczności lokalnej oraz organów odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe. W obliczu wzrastającego zagrożenia związanego z pogodą, kluczowe jest zachowanie czujności i szybka reakcja na ewentualne sytuacje kryzysowe.

Ostrzeżenie zostało również przekazane drogą SMS, aby jak najskuteczniej dotrzeć do mieszkańców zagrożonych obszarów.

6 komentarzy

 1. Dziadek Józek ze Slamsowa

  Co mi tam odległy Bug… dla mnie ważniejsza Czerniejówka.

  • Kiedyś Czerniejówka nazywała się Jabłonka ale zmienili nazwę na cześć Czarnka chyba?

 2. Czy nie wystarczy dać rzekom zakaz dalszych wezbrań?

  • A Tobie zakaz komentowania i ściągania białego kaftana.

  • Dobromir (naprawdę pomysłowy)

   Franiu, nasze uczelnie wyższe dopiero szkolą specjalistów od zawracania kijem Wisły (i innych części ciała) 😆

 3. Na zagniewanego boga to chyba najlepsze gromnice, ew ofiara z jagnięcia.

Dodaj komentarz

Z kraju