690 680 960

Biłgoraj: Wróżba z rozbitego jajka za 8 tys. złotych

86-letnia mieszkanka gm. Księżpol padła ofiarą oszustki, która pod pretekstem zbiórki odzieży dla dzieci z Medjugorie, weszła do jej mieszkania. Stwarzając zamieszanie, nieznajoma zaczęła wróżyć starszej kobiecie z rozbitego jajka.

-O tym, jak przebiegli bywają oszuści, przekonała się w miniony weekend jedna z mieszkanek gm. Księżpol. Do 86-letniej kobiety przyszła nieznajoma, która pod pretekstem zbiórki odzieży dla dzieci z Medjugorie weszła do jej mieszkania. Kiedy starsza kobieta oświadczyła, że nie jest przygotowana do zbiórki, nieznajoma poprosiła ją tylko o parę groszy. Po chwili, tworząc zamieszanie, zaczęła wróżyć kobiecie z rozbitego jajka. Stwierdziła jednak, że do wróżby potrzebuje większej sumy pieniędzy. Za namowami „wróżki” starsza kobieta przekazała nieznajomej niemal 8 tysięcy złotych, które miały zostać wykorzystane do przepowiedni. Zawijając jajko z pieniędzmi, nieznajoma zabroniła starszej kobiecie zaglądać do wróżby przez 3 dni, w przeciwnym razie miałaby umrzeć – informuje mł. asp. Milena Wardach z biłgorajskiej policji.

Niebawem rzekoma „wróżka” wyszła. Jeszcze tego samego dnia 86-latka zorientowała się, że została oszukana i natychmiast powiadomiła policję.

Policja przypomina osobom starszym o oszustach, którzy wykorzystujących ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Pamiętajmy, że ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Pod pozorem j okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary. Zyskują ich zaufanie i okradają.

2014-04-14 10:52:01
(fot. KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas