690 680 960

Biedronka obniża ceny żywności, w tym pieczywa, przy granicy z Ukrainą

Bezprecedensowa skala pomocy polskiego społeczeństwa dla uchodźców z Ukrainy zostanie dodatkowo wsparta przez sieć Biedronka. Od 1 marca w sklepach sieci Biedronka znajdujących się przy granicy polsko-ukraińskiej, ceny pieczywa zostają obniżone nawet o 60%.

Kolejne 50 produktów pierwszej potrzeby klienci kupią w nich taniej o 30%. To kolejne działanie sieci, wspierające uchodźców i pracowników z Ukrainy.

W ostatnich dniach produkty pierwszej potrzeby w przygranicznych placówkach sieci Biedronka cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To efekt zakupów zarówno tych, którzy spontanicznie pomagają uchodźcom, jak i osób, zaopatrujących się w żywność po przekroczeniu polskiej granicy. Aby jak najwięcej osób mogło skorzystać ze wsparcia, zanim jeszcze dotrze do nich pomoc instytucjonalna, Biedronka już teraz obniża ceny w 43 placówkach przygranicznych i na razie promocja będzie obowiązywała do 13 marca.

Wśród produktów, które Biedronka oferuje w niższej o 30% cenie, są między innymi artykuły higieniczne, takie jak szczoteczki do zębów, czy wkładki higieniczne Femina, produkty żywienia początkowego, np. mleko Bebiko 5 (600 g), czy produkty sypkie. Co więcej, cena najpopularniejszego pieczywa została obniżona o 60%, dzięki temu np.: bułka poznańska 75 g kosztuje tylko 22 gr, a chleb rodzinny 410 g jedynie 1,02 zł. Lista produktów i placówki w załączeniu.

– Widzimy dokładnie, które produkty są teraz najbardziej potrzebne. Dlatego obniżamy ceny blisko 50 produktów pierwszej potrzeby, w tym żywność dla dzieci i pieczywa. Mamy przekonanie, że dzięki temu jeszcze więcej osób będzie mogło skorzystać z naszej pomocy, którą udzielamy na wielu różnych płaszczyznach – informuje Maciej Łukowski, dyrektor działu zakupów i członek zarządu sieci Biedronka.

Już wcześniej sieć Biedronka podjęła decyzję o przyznaniu wszystkim pracownikom obywatelstwa ukraińskiego zatrudnionym na umowę o pracę bezzwrotnego wsparcia finansowego w wysokości 1000 zł. To gest solidarności sieci z ukraińskimi pracownikami, szczególnie ważny dla tych, których rodziny pozostały na Ukrainie. W poniedziałek, 28 lutego, w ciągu pierwszego dnia wypłat zapomóg, sieć Biedronka zrealizowała 600 płatności na podstawie wcześniej złożonych wniosków pracowników. Kolejne wypłaty są przygotowywane i zostaną zrealizowane niezwłocznie. Biedronka poinformowała również o przeznaczeniu solidarnie z Fundacją Biedronki pomocy o wartości 10 mln złotych na rzecz uchodźców z Ukrainy.

(fot. Biedronka)

15 komentarzy

 1. A co to kur.a biedronka przy granicy to jakaś inna? Jak robić obniżki to w całej Polsce a nie przy granicy

  • Po tym poznać komucha,że każdemu by narzucał swoje zdegenerowane gospodarcze poglądy..A załóż sobie sieć sklepów i kształuj politykę cenąwą taką jaką tylko bedziesz chciał.

 2. Biedni nasi emeryci…na chleb nie ma i nikt nigdyyyyyyy obniżek z tego tytułu nie miał.

 3. ja bym poszedł o krok dalej za dramo dawać ! a Polacy niech płacą!

 4. Nie chce krakać ale po wojnie cała Ukraina się do nas zwali. Do bab dołącza chłopy- jeśli przeżyją. Wtedy się zacznie. Gdzie oni będą tu pracować i za co żyć. Tam kraj zniszczony. Całe życie za darmo nie będą dostawać żarcia przejazdów itp. Już nawet nie chce myśleć o epidemii odry i polio bo oni się nie szczepią. Covid to pikuś przy tamtym.

 5. Już janusze palą motory w pastach podczepiaja przyczepki i na zakupy pod granice

 6. A no trzeba po pieczywo na granicę zebrać od sąsiadów każdemu kupić, potem zmiana sąsiedzi nam i się opłaci. Jako Polka czuje się dziś tak, że na mnie to rządowi dziś zupełnie nie zależy. Ja mam tylko płacić podatki i do tego sprowadza się dziś zainteresowanie rządu w stosunku do swoich obywateli. Jest mi zwyczajnie przykro. Nikogo nie chcę obrażać ale mam po prostu dość.

  • 🤭 Nie narzekaj. Chciałabyś być na miejscu tych ludzi? Może jeszcze będziesz. Kto wie co nam szykują. Będą dawać co darmowa zupę u Niemca na granicy to ci się humor poprawi.

 7. LUDZIE! Ogarnijcie się. Chcą to obniżają. Zechcą to dadzą za darmo. Ciesz się jeden z drugim że możesz pójść sobie do swojej Biedronki czy do Żabki dwa kroki i kupić to co ci się tylko podoba. TAM JEST WOJNA! Nie chcesz pomagać to OK, ale przynajmniej siedź cicho, bo wstyd.

 8. Ci co jeżdżą po Polsce, w stronę Niemiec lub przez Niemcy, to widzą, jaki to „biedny” naród, jakimi furami uciekają. Ci co mają kasę, to od razu jadą dalej. I wcale nie jest ich mało, tych bogaczy. Dlaczego nie pomagają swoim biedniejszym rodakom?

 9. U Niemca to nie strasz socjal dobry, uchoćdzy nie pracują w większości, nie ma co się bać. Jak się wojna skończy to większość wyjedzie od nas do innych krajów europejskich. Dostaną dobra pracę i nie bójcie się mało kto tu zostanie. Gorzej z Wami bo gdzie pojedziecie na saksy miejsca nie będzie. Trzeba będzie pracować na dobro swojego kraju. I bardzo dobrze.

  • Nic nie rozumiesz, przejedź się, popatrz, co się dalej dzieje…
   Głupi komentarz…

 10. A co są tylko przy granicy, że tam tylko taniej? Bardzo tani chwyt marketingowy.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi