Biała Podlaska: Pusto w kasie – zgasną latarnie

Prezydent Białej Podlaskiej z powodu pustej kasy miasta wymyślił, że aby szukać oszczędności wyłączy większość latarni, które oświetlają miejskie ulice.

Taki pomysł na ratowanie budżetu miasta, prezydent Białej Podlaskiej Andrzej Czapski przedstawił podczas poniedziałkowej sesji rady miasta. Tłumaczył, że długa zima spowodowała zwiększone wydatki na odśnieżanie ulic, przez co w miejskiej kasie zrobiło się pusto. Aby więc zadbać o to, by miasto nie utonęło w śmieciach postanowił od godziny 23 wyłączać oświetlenie w mieście. Ten zabieg ma przynieść oszczędności rzędu pół miliona złotych. – To pozwoli na bieżące utrzymanie czystości w mieście – wyjaśniał Czapski.

Jednak nie wszystkie latarnie zostaną wyłączone. Jasno będzie w centrum miasta, w okolicach dworca PKP oraz w ciągu ulic Zamkowej – Łomaskiej – Witoroskiej, czyli drodze wojewódzkiej nr 812. Planowane zmiany nastąpią jednak najwcześniej w połowie maja, gdyż tyle czasu potrzeba na zmianę wszystkich procedur dotyczących miejskiego oświetlenia.

Tymczasem pomysłem prezydenta zszokowani są mieszkańcy Białej Podlaskiej. Obawiają się głównie o bezpieczeństwo w mieście. – Strach będzie wyjść w nocy na ulicę, już teraz niekiedy idzie się z duszą na ramieniu, a co będzie kiedy zapanuje kompletna ciemność – wyjaśnia pani Barbara Wnuk. Przecież dużo osób pracuje do 22, zanim wyjdą z pracy to okaże się, iż czeka ich powrót do domu w kompletnych ciemnościach – dodaje.

O zwiększenie aktywności wandali obawia się pan Romuald – Proszę spojrzeć, powybijane szyby, połamane ławki i to niszczą nawet pomimo tego że jest widno. A co będzie jak wyłączą latarnie, przecież wtedy zniszczą wszystko – tłumaczy.

Tymczasem miasto już raz usiłowało oszczędzać w podobny sposób. Wyłączone zostały tylko pojedyncze latarnie a od razu spadł poziom bezpieczeństwa na ulicach, dlatego też po pewnym czasie z oszczędności zrezygnowano.

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.968zł -0.88%
  • GBP 4.9223zł 0.02%
  • EUR 4.4202zł -0.68%
  • CHF 4.1401zł -0.53%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online