690 680 960

„Bezrobotny fizjoterapeuta” wyłudził ponad 18 tys. złotych. Wszystko zaczęło się od znajomości na portalu randkowym

Kryminalni z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali mężczyznę, który wyłudził od mieszkanki powiatu tomaszowskiego ponad 18 tys. złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W maju 2021 r. za pośrednictwem portalu randkowego 35-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego poznała mężczyznę. Podawał się on za fizjoterapeutę, który stracił pracę. Oboje kontaktowali się w świecie wirtualnym. Mężczyzna przekazał kobiecie swoje zdjęcie oraz dane.

Znajomość trwała rok, ale oboje nie spotkali się ze sobą. Amant powoli budował zaufanie kobiety, do tego stopnia, że kiedy opowiedział jej o swoich problemach finansowych prosząc o pomoc, 35-latka zgodziła się mu pomóc. W ciągu kilku miesięcy kobieta przekazała mu ponad 18 tysięcy złotych.

Po pewnym czasie zrozumiała jednak, że nikłe są szanse na odzyskanie pieniędzy. Podejrzewając, że mężczyzna nie jest tym za kogo się podaje, w marcu tego roku zgłosiła się na policję.

Śledczy z Tomaszowa Lubelskiego po analizie zebranego materiału dowodowego ustalili, że mężczyzną, z którym rozmawiała 35-latka jest mieszkaniec Zamościa. Jak się okazało, wygląd zatrzymanego zupełnie odbiegał od tego, którego zdjęcia dostawała kobieta. Po części fałszywe też były jego dane.

Matrymonialny oszust został zatrzymany wczoraj w miejscu jego zamieszkania. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa, przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Tomaszów Lubelski)

6 komentarzy

  1. 🤣🤣🤣🤣

  2. Fan „Domu z papieru”. Plan opracował prawie jak Profesor. I prawie mu wyszło.

  3. Ale jest w końcu tym fizjoterapeutą z wykształcenia czy nie??

  4. głupich nie sieją sami się rodzą

  5. Profesor na pewno miał taki plan tzn. dostania się do więzienia na długi pobyt. W końcu tam inflacja nie straszna, a na warunki całkiem niezłe nie trzeba zapi…ać. Jak już wyjdzie to wszystko się ustabilizuje i zajmie się fizjoterapią następnych naiwnych niewiast.

  6. To już nie mogła sobie poszukać jakiegoś „amerykańskiego porucznika” stacjonującego w Kijowie?

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas