Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpłatne linie i zmiany tras. Lubelska komunikacja miejska w okresie dnia Wszystkich Świętych

Autobusy i trolejbusy, których trasy przebiegają obok lubelskich cmentarzy mają kursować znacznie częściej. Będą też bezpłatne dodatkowe linie. Nie obędzie się również bez zmian w trasach.

Tak jak co roku, tak również i w okresie zbliżającego się tegorocznego dnia Wszystkich Świętych komunikacja miejska w Lublinie zostanie dostosowana do potrzeb osób zmierzających na groby swoich bliskich. W piątek 1 listopada autobusy i trolejbusy kursować będą według specjalnych rozkładów jazdy dedykowanych właśnie na ten dzień. Uruchomione zostaną też dodatkowe bezpłatne linie, których trasy wyznaczono właśnie obok cmentarzy.

Linia nr 200: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Unicka – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Piłsudskiego – Zygmuntowskie – Fabryczna – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – al. Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek.
Linia nr 201: Rondo Berbeckiego – al. Andersa – al. Spółdzielczości Pracy – Podzamcze – al. Tysiąclecia – al. Solidarności – 3 Maja – Krakowskie Przedmieście – Lipowa – Narutowicza – Głęboka – Filaretów – Zana – al. Kraśnicka – Konopnica las
Linia nr 202: Abramowice – Abramowicka – Kunickiego – Wolska – Droga Męczenników Majdanka – Krańcowa – Witosa – Dekutowskiego – Droga Męczenników Majdanka – Majdanek.

Na odcinku od ul. Krańcowej do ul. Dekutowskiego pojazdy będą zatrzymywać się tylko i wyłącznie na przystankach: Łabędzia 01, Pogodna 01 i Grygowej 04. Przystanek Majdanek pomnik 01 przez cały dzień będzie wyłączony z użytkowania. Zmienią się także trasy linii nr 32 i 78. Pierwsza z nich zamiast przez al. Andersa i ul. Walecznych kursować będzie przez ul. Lwowską, Koryznowej i Niepodległości, druga zaś zamiast przez ul. Pszczelą pojedzie przez ul. Krężnicką, Żeglarską, Nałkowskich i Romera .

W sobotę komunikacja miejska będzie kursowała według rozkładów na dzień 2 listopada w niedzielę zaś na dzień 3 listopada. Na cmentarze dojechać można będzie korzystając z dodatkowych bezpłatnych linii nr 200 i 202. Podobnie jak w piątek zmienione będą też trasy linii nr 32 i 78. Jeżeli chodzi o komunikację nocną, to w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę pojazdy będą podjeżdżały na przystanki co godzinę.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

  1. Pozycyjne lewy tył, dolne w trolejbusie na zdjęciu wymaga wymiany. Nie palą się wszystkie diody. Przyczyną jest nieszczelny klosz przez który dostaje się woda z myjni.

  2. No i bus pas przy Męczenników Majdanka spełni rolę.

    • No raz w roku się przyda 😉 a potem?

      • Codziennie (szczególnie w godzinach szczytu) się przyda. Nie ma większej roszczeniowości niż ta, którą prezentują przeciwnicy buspasów.
        1. Blokujemy codziennie miasto prywatnymi samochodami, bo jesteśmy uzależnieni od jedynego słusznego środka transportu.
        2. Zmusimy pozostałych także do stania w korkach.
        3. Z wszystkich pasów ruchu na jezdni uważamy, że należą się one nam, czyli:
        -1 pas dla autobusów to za dużo
        -1 pas zwykły (ogólnodostępny) to za mało
        -1 pas rowerowy to za dużo, bo zabiera miejsce, np. do parkowania
        Zdecydujcie się. Czy 1 do za dużo, czy za mało?

        • Pasy dla komunikacji zbiorowej sa ok, bo mamy ograniczoną szerokość drogi, za to nie widzę sensu w budowie DDR. Służy komunikacji indywidualnej, nie jeżdzą po niej kurierzy ani żaden inny transport ładunków, nie jeżdżą karetki, straż pożarna itp. Żeby zbudować drogę dla rowerów najczęściej zwęża się chodniki i wycina drzewa. Ekologia w pełnej krasie.

      • Też się przyda bo pasażerowie bez problemu się dostaną do centrum, a samochody jak chcą to Witosa niech jeżdżą a nie DMM.

Z kraju