„Przyjechałem tylko po piwo”. Kierowca audi miał prawie 3 promile

W niedzielę przed południem łukowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi. Mężczyzna mając niemal 3 promile alkoholu tłumaczył, że przyjechał do sklepu tylko po piwo.

Policjanci z Łukowa otrzymali wczoraj przed południem zgłoszenie o ujęciu kierowcy audi, który prawdopodobnie może znajdować się pod działaniem alkoholu.

Pod wskazanym adresem pojawili się mundurowi i ustalili, że w rejon jednego ze sklepów w Łukowie przyjechał mężczyzna kierujący pojazdem marki Audi. Po wyjściu z auta udał się on na zakupy. Jeden z klientów sklepu, poczuł od niego silną woń alkoholu.

Następnie mężczyzna zauważył, że powrócił on do swego audi i uruchomił silnik pojazdu. Po chwili 42-latek podbiegł do jadącego już samochodu marki Audi i otwierając jego drzwi polecił kierowcy zatrzymanie auta. Jednocześnie o wszystkim zostali powiadomieni policjanci.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ujętego 32-latka z gminy Łuków. Okazało się, że kierowca audi miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna mówił policjantom, że w nocy spożywał alkohol i przyjechał „tylko po piwo”.

32-latek stracił już prawo jazdy, wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu co najmniej 3-letni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  Piąty news z 28. października o drogowym moczymordzie. Widać, duch w narodzie nie ginie i idą na rekord.

 2. Gdyby jezdził czym innym niż „ałdi” to na pewno by się nie schlał ….prawda Franiu ?

  • To jest bez znaczenia samochodem jakiej marki się degenerat się poruszał. Co ja poradzę na to, że wśród samochodów ponad 20-letnich właśnie aŁdi najwolniej rdzewieje, więc jest to tani, ale nadal jeżdżący samochód dla młodocianych rajdowców albo meneli.
   Golfy II czy III już dawno zezłomowane a aŁdi z poprzedniego wieku nadal stanowią podstawowy samochód wśród biedoty czy meneli.

 3. mówie wam dopóki nie przejedzie pijany jełop kota kaczyńskiego nic z tym nie zrobia , druga kadencja już leci i maja to w de…
  Jutro złapia następnego i znowu kolejnego , itd.itp….

  • A wcześniej przeleciały dwie i też, że zacytuję klasyka: „ch.. d..a i kamieni kupa” tylko została. Przecież sami na siebie bata nie ukręcą! A ten temat jak i wysokości mandatów już jest wałkowany od ponad dekady, aż wręcz do porzygania.

 4. a ajkby tak nie czekał tylko od razu do paki na 3 miechy. potem grzywna , nawet bez zakazu , niech jeździ na trzeźwo

  • Koniecznie trzeba wprowadzić promilowy taryfikator i od razu zamykać takich szoferów na odpowiednią liczbę miesięcy. I nawet jak jednego z drugim niczego to nie nauczy, to przynajmniej na jakiś czas będzie robić się bezpieczniej.

 5. Z pewnością przeraził go fakt, że dostanie zakaz prowadzenia pojazdów. Pewnie po całych nocach nie śpi i myśli jak sobie z tym poradzić. Codziennie dochodzi do ludzkich tragedii i dramatów z powodu pijaków na drodze. Co jeszcze musi się stać, że rządzący w końcu zrobili z tym porządek. To nie jest takie trudne. Wystarczy chcieć. Jest wiele krajów, gdzie to się udaje, a jakoś u nas się nie da.

  • Popieram. U nas się olewa pijakow drogowych. Łapie się ich, wlepia mandaciki i wypuszcza. W kolejnym dniu to samo.
   Tak się tym przejmują że z tego powodu tylko więcej piją.
   Zróbcie coś z tym prawem !

 6. I będzie nadal jeździł jak nasz były poseł Zawisza…Jako jedyny żywiciel rodziny..!!

 7. Jechał w stanie wyższej konieczności. Ja go rozumiem.

 8. Ciekawe czy w tym stanie , sprzedano mu piwo w tym sklepie??

 9. dobra zmiana bez zmian

  Do wszystkich poprzednich komentarzy…
  W 2018 roku uczestnicy ruchu, będący pod działaniem alkoholu, spowodowali 2 134 wypadki, w których zginęło 266 osób, a rannych zostało
  2 439 osób.
  Najliczniejszą grupę sprawców wypadków stanowili kierujący pojazdami. Z ich winy doszło do 1 614 wypadków, w których zginęły 203 osoby,
  a rannych zostało 1 965 osób.
  Oficjalne dane publikowane przez Policję.
  Nikt (przede wszystkim ustawodawca) nie podejmuje żadnych, nawet radykalnych kroków aby to zmienić.
  Ostatnio były różne próby podwyższenia kar… ale maksymalnych.
  Co z tego, że przestępca za coś może mieć wyrok do 5 lat zamiast dotychczasowych do 3 lat, skoro nie ma minimum bezwzględnego pozbawienia wolności?
  Jeśli czytam o bandycie za kierownicą z trzykrotnym wyrokiem zakazującym prowadzenie pojazdów mechanicznych, to czy jest to tylko wina sędziego czy również ustawodawcy?
  Gdyby w takich sytuacjach była również kara minimalna to sędzia musiałby ją zastosować.
  Owszem na koszt podatnika ale wiedziałbym, że płacę za to, aby bandyta przez rok czy dwa nie zagrażał mojej rodzinie i innym ludziom.
  I wtedy nie miałoby znaczenia… żul, dziennikarz, aktor, polityk…
  Państwo nie dba o bezpieczeństwo ludzi w ruchu drogowym.
  Miliony wydawane są na remonty i modernizację dróg (dużo tych milionów z UE).
  Ale nie robi się utwardzonych poboczy? (nie mówię o chodniku).
  Łatwiej wprowadzić nakaz (co prawda słuszny) posiadania elementów odblaskowych.
  I tłumaczyć, że skoro pieszy szedł właściwą stroną jezdni to widział nadjeżdżający pojazd i mógł zejść…
  Gdzie?
  W błoto czy do rowu?
  Oczywiście lepiej tam niż zejść na tamten świat ale to nie jest śmieszne.
  Znacie sytuacje gdy chcecie wyprzedzić pojazd wolniej jadący i on zjeżdża na prawo robiąc wam miejsce?
  Często chciałbym tak zrobić jadąc rowerem, widząc zbliżający się pojazd (szczególnie większy, autobus, ciągnik siodłowy).
  Ale nie mam gdzie zjechać…
  A wystarczyłoby kilkadziesiąt centymetrów utwardzonej nawierzchni będącej na wysokości „asfaltu”.
  Projekty nie przewidują takich inwestycji.
  Tak dbają o kierowców, rowerzystów, pieszych.
  Przecież to tylko statystyki…
  To nie chodzi o to, aby teraz w przypadku byłego posła powoływać się na inne przykłady.
  Chodzi o to, aby ich wszystkich skutecznie wyeliminować z możliwości prowadzenia pojazdów bez wymaganych uprawnień.
  Jeśli tą eliminacją będzie wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności… trudno…
  Polska jest nadal tolerancyjnym krajem i polskie więzienia przyjmą każdego, bez względu na rasę, płeć, pochodzenie, majątek, poglądy, przynależność partyjną i religijną i cokolwiek jeszcze tu wpiszecie.

  I teraz najważniejsze pytanie.
  Dlaczego inna/kolejna opcja „większościowa” w polskim parlamencie tego nie zmienia?

  • Zjeżdżanie z pasa ruchu (żeby komuś ułatwić wyprzedzanie) nie jest dobrą praktyką. Do ruchu pojazdów służy jezdnia, pobocze służy do ruchu pozostałych uczestników ruchu. Nie jest to pas do „ułatwiania” wyprzedzania. Przyzwyczajanie „poganiaczy”, do tego, że inni robią im miejsce prowadzi to tego, że nabierają oni przekonania, że każdy ma im zjeżdżać i takie „zjeżdżanie” prowadzi do sytuacji, że poganiacze zaczynają sobie „wyznaczać” środek jezdni jako 3 pas – pas do wyprzedzania. Taki pas może tylko „istnieć”, gdy zmusi się jadących z naprzeciwka także do zjazdu w swoje prawo. Prowadzi to do anarchii, bo na drodze z dwoma pasami ruchu, poganiacze „widzą” 3 pas – stworzony specjalnie dla nich. Taki „korytarz życia” dla pojazdów nieuprawnionych. Tak ruch drogowy w cywilizowanych krajach nie może wyglądać. To jest zaprzeczenie zasad ruchu i „nagradzanie” tych, którzy zasad ruchu nie mają ochoty przestrzegać.

  • @dobra zmiana bez zmian Dlaczego, ano dlatego, że sami sobie zrobią kuku. Przecież posłowie, sędziowie, mecenasowie etc. jeżdżą sobie po pijanemu i mają to w głębokim poważaniu. Mało to było przykładów?

   Z tym, że nie do końca się zgodzę, że winny jest ustawodawca. Winna jest totalna patologia w sądownictwie. Przecież taki sędzia ma swój rozum (tak mi się wydaje?) i wie doskonale co dzieje się na drogach, zgadza się? Jednak skoro oni mogą kraść „przez roztargnienie”, jeździć po pijanemu, to czego Ty oczekujesz od takich ludzi? Jak taki ktoś może wydawać wyroki, czuć empatię czy wręcz rzetelność i odpowiedzialność? Dostaje kupę kasy tylko za to, że odwali robotę. A najgorsze jest skorumpowanie, kumoterstwo i kolesiostwo. Z tym się nie wygra, tylko jest do zaorania! I właśnie to próbują zrobić rządzący, ale trafiają na opór, bo to przecież polityczna kasta PZPO-KO (dla niewtajemniczonych: PZPO – Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska).

   Zaczyna i mnie wk…ć ta obecna władza, że nie może sobie z nimi poradzić, bo ta kasta aż tak się zalęgła i zapuściła korzenie, że nie mają ochoty zrobić z samym sobą porządku. I to jest najgorsze. Jest jakaś Iustitia i co z tego. Większość sędziów powinna w ogóle nie wykonywać zawodu, bo się normalnie boi!! Co to jest ja się pytam? Sędzia, prokurator co się boi? To kible sprzątać powinien.

   Ja od lat na forach jak mantrę powtarzam, że najpierw trzeba zrobić porządek z mandatami i to bezwzględnie. To ma zaboleć, bo tego jest już za dużo. Nie wyeliminuje się tego do końca, ale zawsze to już jest coś. Na bandyctwo drogowe nie ma innej metody: „wet za wet”. Za chwilę będzie tu druga Rosja.

 10. Skoro tylko przyjechał po piwo, to już mogli go puścić 😉 A jak był tak bardzo zmęczony, to powinni mu jeszcze pomóc zdmuchnąć piankę z piwa, żeby sobie nie ubrudził swojego sinego nosa 😉 😀

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności
Rajd Tylko dla Zuchwałych: Coś dla miłośników motoryzacji ale i starego, dobrego bluesa.