690 680 960

Bez zezwolenia z mrożonkami do Rosji. Przewoźnik musi wpłacić 12 tysięcy złotych kaucji

Kierowca bośniackiej ciężarówki przewożącej mrożone owoce do Rosji został zatrzymany przez inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie. Stwierdzono, że wprawdzie kierowca posiadał zezwolenie jednorazowe, ale nie było ono wypełnione.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, podczas działań kontrolnych prowadzonych na drodze krajowej nr 19 w Tchórzewie, zatrzymali zestaw pojazdów zarejestrowany w Bośni i Hercegowinie.

Ciężarówka przewoziła 22 tony mrożonych owoców z Serbii do Rosji. Choć kierowca przedstawił zezwolenie na międzynarodowy przewóz drogowy rzeczy tranzytem przez Polskę, dokument ten nie zawierał niezbędnych informacji. Kierowca nie wpisał numerów rejestracyjnych ciągnika siodłowego i naczepy.

Aby kontynuować transport, przewoźnik musi teraz wpłacić kaucję w wysokości 12 tysięcy złotych jako zabezpieczenie kary pieniężnej oraz przedstawić nowe, prawidłowo wypełnione zezwolenia. Do czasu dokonania płatności, inspektorzy skierowali zestaw na wyznaczony parking strzeżony.

Naruszenia związane z uprawnieniami do wykonywania międzynarodowego transportu drogowego są pod szczególnym nadzorem służb kontrolnych wszystkich krajów. Liczba zezwoleń na tego typu przewozy jest reglamentowana, a pokusa wykorzystania takiego dokumentu ponownie, jest bardzo silna.

Uczciwa konkurencja

Dodatkowo należy zaznaczyć, że uczciwa konkurencja pomiędzy przewoźnikami ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania branży transportowej. W przypadku naruszeń, zwłaszcza dotyczących dostępu do rynku transportowego istotne jest, aby służby kontrolne podjęły działania w celu zapewnienia równej konkurencji na rynku transportowym. Uczciwe warunki działalności dla wszystkich przewoźników wspierają bezpieczeństwo, zaufanie i uczciwość w branży, co przyczynia się do ochrony interesów zarówno przewoźników, kierowców, jak i konsumentów.

(fot. WITD)

Jeden komentarz

  1. zamknąć granice dla kolaborantów

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas