Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będzie remont kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 863. Łączy ona Roztocze z Podkarpaciem

Od 2019 roku wyremontowano już blisko 30 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 863 w powiecie biłgorajskim. Ruszyło właśnie poszukiwanie wykonawcy prac na kolejnych odcinkach.

Wiosną ruszą prace związane z remontem kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 863 w powiecie biłgorajskim. Choć ta licząca 69 km trasa zaczyna się i kończy na Podkarpaciu, to jednak w większości biegnie przez lubelską część Roztocza. Jednak od dawna jej nawierzchnia znajdowała się w fatalnym stanie. Kilka lat temu zapadła decyzja o przebudowie całego lubelskiego odcinka. Prace realizowane są sukcesywnie.

Dwa lata temu remont przeszły dwa odcinki liczące ponad 4 kilometry: między miejscowościami Zagródki a Dąbrówka oraz od Obszy do Zamchu. Pełna spękań i nierówności nawierzchnia została sfrezowana, wykonano podbudowę drogi i ułożono siatkę zapobiegającą pękaniu jezdni. Na koniec ułożono dwie warstwy masy bitumicznej: wiążącą oraz ścieralną. Do tego dochodzi montaż krawężników przy zatokach autobusowych, utwardzenie poboczy oraz oczyszczenie rowów.

Teraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na remont kolejnych dwóch odcinków o łącznej długości 7,2 km od Dąbrówki przez Bukowinę do przedmieść Tarnogrodu. Zakres prac będzie podobny jak na poprzednich odcinkach. Inwestycja ma nie tylko zapewnić komfort podróży, lecz także zwiększyć bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak też mieszkańców okolicznych miejscowości.

Od 2019 roku wyremontowano już blisko 30 kilometrów tej trasy. Ma ona duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców pobliskich miejscowości, lecz również dla turystów. Prowadzi bowiem w często odwiedzane tereny na Podkarpaciu. Dojechać nią można do Lubaczowa, uzdrowiska w Horyńcu czy też do drogowego przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu oraz na wschodnią część Roztocza.

4 komentarze

 1. Oczyszczenie rowów to było na parafii w Dąbrowie Górniczej 😀

 2. A droga wojewódzka 837 na odcinku Piaski-Żółkiewka, to tor przeszkód albo odcinek specjalny chyba -:)

  • Ażeby tylko tam.
   Chłopie to wierzchołek góry lodowej.
   Wszędzie się tak dzieje. Ale w Dąbrowie to już pojechali po bandzie. Powinno być cicho sza jak zawsze.

 3. Pis wkoncu dostał w d

  Ja to bym zagonił pisowców do łopaty!
  Ich i ich sympatyków. Niech wieśniaki wkoncu do czegoś się przydadzą.

Dodaj komentarz

Z kraju